تبلیغات
صاحبان سبز - سند منتشرنشده از تهدید نویسنده مفاتیح به‌دلیل بدگویی از امریکایی‌ها

صاحبان سبز

سند منتشرنشده از تهدید نویسنده مفاتیح به‌دلیل بدگویی از امریکایی‌ها

 گروه تاریخ- حاج شیخ عباس قمی معروف به محدث قمی صاحب کتاب سفینة البحار و مفاتیح الجنان و ده‌ها کتاب دیگر، مورخ، محدث، منبریِ فاضل و زاهد و عالمی اخلاقی است که در دوره معاصر می زیسته است. وی در سال 1319 شمسی مرحوم شده است و سال جاری هفتادمین سالگرد رحلت وی است.

اگرچه غالبا مرحوم محدث قمی به‌واسطه آثار علمی و حدیثی شناخته می شود ولی او، جنبه سیاسی و اظهارنظرهای قابل ملاحظه ای به‌ویژه در تقابل با کشورهای استعماری داشته است، به‌گونه‌ای که در مواردی از سوی عوامل این کشورها تهدید به ترور شده است.

در بازخوانی سندی از این عالم بزرگوار که مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین علی دوانی در لابلای کتاب های خطی محدث قمی یافته است(1) گروهی به نام کمیته مجازاتِ حزب دموکرات مشهد، محدث قمی را به جرم بدگویی از امریکایی‌ها در منبر ماه رمضان تهدید به ترور کرده است. اما به علتی که خودِ محدث قمی در ذیل سند آورده، کمیته مجازات موفق به ترور وی در موعد مقرر در روز دوشنبه نمی شود.

یادداشت کمیته مجازات:

آقای آقا شیخ عباس قمی! [...]! شنیدم که در منبر از آمریکایی‌ها حرف بد می زنید. اگر شنیده شد که دو مرتبه از این‌گونه مزخرفات بگویید و تکذیب نکنید، همین دوشنبه به ضرب گلوله شکمت را مثل شکم [...] پاره و پردود خواهیم کرد. کمیته مجازات حزب دموکرات مشهد.
 

یادداشت محدث قمی در ذیل:

در چند سال قبل در ماه رمضان احقر منبر می رفتم. در اواخر ماه این کاغذ را برای من فرستادند، و آن روزِ دوشنبه که موعد بود، روز یک شنبه آن، من به دیدن حاجی ها رفتم [...] (2) تومان دفعتاَ برای من رسید از حاجی ها، همان وقت من هم به حج مشرّف شدم و دموکرات هم از بین رفت.
 

یاس وخشم سران حزب اعتماد ملی از ریزش هواداران
وحشت سران حزب اعتماد ملی از ریزش هواداران و برخورد مردمی با سران آن از همراهی با فتنه گران باعث شد تا رسول منتجب نیا نسبت به حضور خود در این غرفه اظهاراتی را بیان کند که بسیار قابل تامل می باشد -

 سایتی در نمایشگاه مطبوعات افرادی را در قالب کمپین  اصلا ح طلبان  مخالف دبیرکل حزب اعتماد ملی در پوشش خود گرفته  و مسایلی چون توبه اعضای حزب اعتماد ملی و خلع لباس دبیرکل  این حزب را مطرح  کرده بود.


قائم مقام  دبیرکل حزب اعتماد ملی منتجب نیا که با خبر نگار روز نامه مردم سالاری مصاحبه میکردبا دروغ خواندن ادعای این کمپین و زشت دانستن (طرح شکایت )فعالیت آن ها در غرفه ای در هفدهمین نمایشگاه بین المللی  مطبوعات  پیرامون اهداف و اتهام های  این کمپین  داشت: بسیار تعجب کردم  که نمایشگاه مطبوعات که در آن پیرامون مطبوعات، روزنامه ها و مراکز خبری تبلیغ و برنامه ریزی  می شود، مرکز تبلیغاتی  علیه اشخاص قرار گرفته شده است به خصوص  این که افرادی را که از موضوع خبر نداشتند !!!!برای مصاحبه کردن  می بردند!!!!.
رسول منتجب نیا ضمن اینکه سعی میکرد  ازبیان علت حضور خود در این غرفه طفره بروداظهار کرد: بچه های آن جا با اصرار زیاد گفتند که سایتی مستقل مربوط  به طلا ب قم و دانشجویان تاسیس شده است.
پرسیدم مربوط  به کجا است، در پاسخ  گفتند که سایت کاملا   مستقلی است و من را با اصرار به آن غرفه بردند!!!!!. هنگامی که وارد غرفه شدم و نشستم، دیدم که نام دبیرکل حزب را بزرگ زدند و به غرفه چسبانده اند. این  کار از نظر  اخلا قی کار زشتی است و از لحاظ  حقوقی نیز قابل  تعقیب است.

حزب  که کاری نکرده توبه کند!!!!،  افراد حزب  کاری نکردند  که توبه کنند!!!؟; این موضوع یک دروغ شاخدار و بزرگ است که آقایان گفتند. اگر واقعا کسی را سراغ دارند، با اسم و مشخصات معرفی کنند تا ببینیم  چنین  کسی در حزب  ما وجود دارد یا نه.


منتجب نیا در پاسخ  به ادعای این کمپین  مبنی  بر  توبه برخی اعضای حزب  اعتماد ملی و پیوستن آنها به غرفه  خاطرنشان ساخت: نخست این که من کسی  را از حزب در آن جا ندیدم!!!!; ثانیا  ما نشنیدیم کسی از افراد  حزب اعتماد ملی توبه کند; از چی توبه کنند؟
قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی سعی داشت این حرکت را بی اهمیت نشان دهد بیان کرد:  یک کسی ممکن است در 2-3  میلیون اعضا و طرفداران  حزب، 2 روز آمده  با حزب  رفت و آمد و سلا م و علیک کرده که این فرد عضو حزب نیست  که گفته  شود  توبه کرده است.

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی در پاسخ پرسشی  مبنی بر  گفته های اعضای غرفه  پنهان نیوز مبنی بر این که وی با دیدن یکی از اعضای سابق حزب اعتماد ملی که به این غرفه  پیوسته متعجب شده است تصریح کرد: دروغ محض است. من  هیچ آشنایی از افراد و آشنایان حزب را در آن جا ندیدم!!!!!. هر کس گفته دروغ محض است!!؟.
وی در پاسخ به این که آیا حزب اعتماد ملی  قصد پیگیری قضایی ادعای غرفه پنهان نیوز مبنی بر توبه اعضای این حزب را دارد یا خیر، گفت: اگر سندی و مدرکی به دست آوریم، می توانیم  برخورد قانونی کنیم.
شایان ذکر است «پنهان نیوز» در نمایشگاه مطبوعات، غرفه ای را به جمع آوری امضا در راستای  خلع لباس  دبیرکل حزب اعتماد ملی ومحاکمه وی در همراهی با جریان فتنه اختصاص داده بود و گردانندگان این غرفه  با پرداختن به مسایلی چون توبه برخی افراد حزب اعتماد ملی و پیوستن  آن ها به کمپین پنهان نیوز  سعی در جذب مخاطبان داشتند.
پسر جوان غرفه دار در گفت وگو با «مردم سالا ری»  هدف پنهان نیوز  را خلع لباس  رقیب آرای باطله،  و با اصرار  زیاد بر پنهان کاری پنهان نیوز، از نام بردن بانی این سایت  خودداری کرد.
او افتخار این کمپین را این دانست  که به صورت  مردمی کار می کند.
وی با اصرار گفت که این سایت  نمی خواهد رسانه ای شود اما درصدد شکل دهی به یک جنبش برای محاکمه شخص رقیب آرای باطله   هستند.
دیگر غرفه دار  پنهان نیوز، دبیرکل  حزب اعتماد ملی را منشا فتنه و تحریم های وارده بر ایران دانست و یادآور شد که وی مشوق و باعث تحریم های اعمالی از سوی غرب شده است. 

میکروبهای سیاه و سفید
میکروبهای سیاه و سفید

مقاله ای تحت عنوان نه بزرگ سید محمد خاتمی به دو میکروب که درروز  13 آبان در سهام نیوز به چاپ رسیده حکایت از آن دارد که عدهای اشتباه متوجه شده اند.هدف تدوین ودرج این مقاله توسط نویسنده حمایت از خاتمی نبود.لذا خواستم بااین نوشته نگاه دوستان واقعی راتغیر دهم.

خاتمی واصلاحات با کل دارو دسته شان موضوعی نیست که بتوان از آنها حمایت کرد .

دودوره 4 ساله،این موجودات به ظاهر متدین ودرباطن وابسته ومریض امتحانشان راپس داده ومستقیما ازدیدانقلابیون مردود شدند.کاش تجدیدمی آوردن وکلاسی دیگر می گذراندن ونمره قبولی میگرفتند.آنهای هم تجدید شده بودند در مناسبت سال 88 مردود شدند.ولی نکته مهم در مقاله قبل وجود داشت که نیاز به درک صحیح آن بود دوست نداشتم ساده نگری شده وواقعیت تعریف نمایند.

این جریان وشخصیتهای این جریان از باطن هم مطلع هستند لذا مثل  دو قطب منفی همدیگر را دفع می کنند ونمی توانند با هم یکی شوند .اگر در بین تمام میکروبهای شناخته شده فعلا دومیکروب ایجاد پیوند کرده اند،داستانی دیگر است این اراده آنه نسبت بلکه اتاق فکر لندن وآمریکابه دستور بابا بزرگشان چنین پیوندی رابین این دو میکروب ایجاد کرده اند.چون خواست آنهاست واینها نیز مطیع عوامر هستند چنین دوست شده اند وگرنه میکروب سفید در بحث انتخاب رهبر جنبش میکروب درسال 88 قلدری کردو گفت برای میکروب سیاه زود است که نقش خر مگس رابازی کند اگر چنین شود من لج می کنم ومی خوابم وآنوقت تصمیم گیری برای آن ور آب سخت می شود. 

کوثری: پرونده مهدی هاشمی تکمیل است
کوثری: پرونده مهدی هاشمی تکمیل است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه تخلفات مهدی هاشمی مشخص و مستند است، درباره شیوه دستگیری وی گفت: پس از ورود مهدی هاشمی به ایران نیروهای امنیتی با مجوز قوه قضائیه، وی را دستگیر و تحویل دستگاه قضایی خواهند داد.

اسماعیل کوثری، نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، در گفت‌وگو با شبکه ایران گفت: همه چیز در مورد پرونده و تخلفات مهدی هاشمی مشخص و مستند و پرونده او تکمیل است.

وی افزود: پس از ورود مهدی هاشمی به ایران نیروهای امنیتی با مجوز قوه قضائیه، وی را دستگیر و تحویل دستگاه قضایی خواهند داد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: به جز اسنادی که در مورد کمک پسر آقای هاشمی به اغتشاشگران سال گذشته وجود دارد، حتی مردم نیز در جریان سوءاستفاده مهدی هاشمی از بیت المال هستند.

مهدی هاشمی باید پاسخگوی اتهاماتش باشد

به گفته نماینده مردم تهران در مجلس، با توجه به مدارک و مستنداتی که وجود دارد مهدی هاشمی باید محاکمه شود و پاسخگوی اتهاماتش باشد.

کوثری در عین حال بازگشت مهدی هاشمی به ایران را به دلیل اینکه او در جریان اتهامات و تخلفاتش است، بعید دانست و تصریح کرد: مهدی هاشمی می داند که باید پاسخگوی تخلفاتش باشد بنابراین به نظر می رسد اصراری برای بازگشت به ایران نداشته باشد.

 

نظرات() 
How can we increase our height?
جمعه 24 شهریور 1396 03:21 ب.ظ
I would like to thank you for the efforts you have put in writing this
site. I am hoping to see the same high-grade content from you later on as well.
In truth, your creative writing abilities has motivated me
to get my very own site now ;)
larrymcdermid.hatenablog.com
شنبه 14 مرداد 1396 03:14 ب.ظ
My partner and I absolutely love your blog and find many of your
post's to be just what I'm looking for. Do you offer guest writers to write content for you personally?
I wouldn't mind creating a post or elaborating on most of the subjects you write regarding here.
Again, awesome site!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :