تبلیغات
صاحبان سبز - برگزاری سمینار سبزها در برلین!

صاحبان سبز

یکشنبه 30 آبان 1389

برگزاری سمینار سبزها در برلین!

نویسنده:   

برگزاری سمینار سبزها در برلین!

ارجمند به این موضوع اشاره نكرد كه موج سبز دقیقا در كدام قسمت از جنبش مشروطه ریشه دارد. آیا ریشه‌ی در قسمت سكولاریته‌ی آن كه موجب حذف روحانیت از انقلاب مشروطه و در نهایت سر به دار شدن شیخ فضل‌الله شد دارد؟ یا ریشه در ماهیت روشنفكرانه‌ی آن كه وابستگی فكری و عملی به دستگاه خارجه كشورهایی چون انگلیس داشت! او حتی به این مسأله هم نپرداخت كه چطور می‌شود سبزها...

بولتن نیوز: امیرارجمند شامگاه شنبه ٢٩ آبان ماه ٨٩، در سخنرانی خود که با عنوان «حال و آینده جنبش سبز» در برلین آلمان برگزار شد، با اشاره به اینکه شعارها و گفتارهای کلان جنبش سبز، هویت آن را قابل تشخیص می‌سازد گفت: «جنبش سبز، ریشه در جنبش مشروطیت دارد و ادامه‌ طبیعی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ به شمار می‌رود.»

البته ارجمند به این موضوع اشاره نكرد كه موج سبز دقیقا در كدام قسمت از جنبش مشروطه ریشه دارد. آیا ریشه‌ی در قسمت سكولاریته‌ی آن كه موجب حذف روحانیت از انقلاب مشروطه و در نهایت سر به دار شدن شیخ فضل‌الله شد دارد؟ یا ریشه در ماهیت روشنفكرانه‌ی آن كه وابستگی فكری و عملی به دستگاه خارجه كشورهایی چون انگلیس داشت! او حتی به این مسأله هم نپرداخت كه چطور می‌شود سبزها ریشه در انقلاب اسلامی داشته باشند اما در اغتشاشات و شورش‌های غیر قانونی خود به اركان اصلی انقلاب اسلامی حمله كنند و بخواهند آن را از بین ببرند!

 وی همچنین با طرح ادعای مضحك خود كه «بعد از کودتای انتخاباتی، آقایان در فکر کودتای علمی هستند» به دفاع از ماهیت علوم انسانی مادی‌گرای غرب پرداخت و پیشنهاد کرد که «همراهان جنبش سبز، به ویژه دانشگاهیان و اندیشمندان با دیدگاه‌های مختلف، اهتمام لازم را به خرج دهند و با ایجاد یک دانشگاه علوم انسانی مجازی برای مردم ایران با مدرک معتبر در سراسر جهان، اجازه ندهند که مردم شریف ایران و به ویژه قشر جوان از دانش علوم انسانی با طراز جهانی محروم شوند.»

ارجمند دقیقا نگفت منظور او از دانشجویان و دانشگاهیان و مردم شربف ایران چه كسانی هستند؟ اگر منظور همان جوان‌های ایرانی كه در حال تولید دانش‌هایی چون هسته‌ای و نانوتكنولوژی و سلول‌های بنیادین و آزمایشات فضایی و تولید علوم انسانی بومی و امثالهم هستند كه سی سال است از این حرف‌های مفت شنیده‌اند و خوشبختانه هیچ تره‌ای هم برای حرف‌های او و امثال او خرد نمی‌كنند. مگر این‌كه وی دلخوش به همان چند نفر موجود در فضای مجازی باشد. كه در این صورت باید گفت باش تا صبح دولتت بدمد.

 

فارسی وان' دیروز؛ 'من و تو1' امروز
'فارسی وان' دیروز؛ 'من و تو1' امروز

شبکه ماهواره ای من و تو1 (manoto1 ) با 'استراتژی تفاوت و تمایز' شروع به کار کرده و درست جایی وارد عمل شده که رسانه ملی سکوت می کند. مشرق- شبکه "من و تو1" (manoto1) اولین کانال از گروه شبکه تلویزیونی مرجان (MTN) در لندن بشمار می رود که با انتخاب نامی آگاهانه ،  "دیپلماسی عمومی" را در ذهنمان تداعی می کند. این شبکه در شهر لندن متمرکز است و به گمان من تحت حمایت دستگاه دیپلماسی عمومی لندن است.
 این شبکه ماه هاست که در حال آماده سازی برای پخش برنامه هایش از پایتخت انگلیس است و خود را شبکه ای متفاوت و جنجالی برای بزرگسالان معرفی می کند و ادعا می کند قرار است از هر آنچه که بینندگان دوست دارند حرف بزند. این شبکه اولین شبکه ماهواره ای فارسی زبان است که به سیستم پخش wide screen مجهز است. طبق آنچه که در وب سایت رسمی این شبکه آمده، بالاترین کیفیت ممکن تهیه و پخش، تنوع و جذابیت برنامه ها را برای مخاطب جوان و بزرگسال مد نظر قرار داده است. manoto1 ماموریت خود را تسهیل ارتباط مستقیم مخاطب با خود در نظر گرفته است.زمانی که شبکه ماهواره ای فارسی 1 شروع به کار کرده بود، علی رغم بی تفاوتی کارشناسان فرهنگی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی، این شبکه از همان آغاز با اقبال عمومی در میان مخاطبان فارسی زبان و خصوصا ایرانی مواجه شد. تا مدتها صدا و سیما در کمال بی توجهی و با اعتماد به نفسی کاذب ، همچنان راه خودش را می پیمود. البته اینجا یکی از ضعفهای عمده رسانه ملی مشخص شد و این رسانه، برای بهبود کاهش مخاطب، به سمت سریال سازی بیشتر، حرکت کرد. زمانی کهBBC فارسی پایش را به میدان رسانه های فارسی زبان گذاشت؛ دلسوزان نظام آن را تهدیدی برای افکار عمومی دانستند؛ اما باز هم سازمان عریض و طویل صدا و سیما، شیوه سنتی خویش را می آزمود و روی اسبی که هرگز برنده نخواهد شد شرط می بست. در واقع BBC  فارسی بنای خود را روی ضعف و کاستی دیگری از رسانه ملی گذاشته بود و قویترین ضربه اش را به ضعیف ترین موضع ما می زد.
مراد ما نواختن بر طبل تهیِ نقد صدا وسیما نیست. آنچه که مهم و موثر است "استراتژی مدیریت تفاوت و تمایز" است که از سوی رسانه های معارض اتخاذ شده.
بخش فارسی BBC درست جایی وارد عمل می شد که رسانه های ما سکوت می کردند. زندگی در جهان بدون مرز، نفس کشیدن در محیط " ژئومدیا " ست. مرزهای جغرافیایی ما به اندازه برد امواج رسانه های ماست. عظمت ملت ما به تعداد مخاطبان رسانه های ماست. پس هرجا که سکوت کنیم؛ مرزهای خودرا کوچک کرده ایم. بسیار کوچک تر از گربه ملوسی که از قوم قجر به ارث برده ایم.
 زمانی که مجری BBC فارسی در فتنه 88 با هیجان می گفت عمر این رژیم دیگر به سر رسیده است و دیگر نفس های آخرش را می کشد، رسانه ی ملی عموپورنگ و خاله شادونه و آموزش گلدوزی و تبلیغات سود بانکی نمایش می داد؛ و نفس هایمان در سینه حبس بود. ناکامی لشکر 28700 نفری سازمانی به بزرگی صدا و سیما در مقابل BBC فارسی 200 نفره، فیلم دروغین 300 را برایمان تداعی می کرد.
باور کنید اصلا قصد نقد صدا و سیما را نداشتم. سه دهه از عمرمان را صرف این ماهی بزرگ و قدرنشناس کردیم؛ حالا دیگر حتی نمی ارزد که طعمه کوسه ها (منتقدان) شود.
پس از آنهمه عقب نشینی دست آخر تصمصم گرفتیم در پخش خبرهای شبکه اول ، مقداری رنگ و لعاب اضافه کنیم و موسیقی خبر را عوض کنیم. و صد البته قفل پولادین سکوت را همچنان حفظ کنیم. در واقع سهم مان از جنگ نرم فقط اختلال در امواج BBC فارسی و فارسی 1 بود.!!!
حالا دیگر در افواه پیچیده که شبکه "من و تو1" ( manoto1) دارد می آید. طبق آنچه که خودشان اعلام کرده اند قصد دارند برنامه هایشان را با بالاترین کیفیت ممکن تهیه کنند و به مخاطب ایرانی تقدیم کنند. و بنایشان را بر احترام به مخاطب گذاشته اند. در هفته اول پخش برنامه مسابقه " آکادمی موسیقی گوگوش" به ادعای خودشان نیم میلیون تماس تلفنی به این برنامه شده بود که 75% آن از ایران بود. این موضوع حکایت از آن دارد که در مدت کوتاهی همه مرزهای جذب مخاطب را درخواهند نوردید.
TynLEBy.jpg
عمده افرادشان سابقه ژورنالیسم حرفه ای و کار با مخاطب و رسانه دارند و بعضا با بخش فارسی شبکه BBC نیز همکاری داشته اند. آنها بنابر همان "استراتژی تفاوت و تمایز" تصمیم دارند روی موضوعاتی دست بگذارند که مرزهای کوچک صدا وسیما را کوچک تر خواهد کرد. موضوعاتی از قبیل برنامه پرمخاطب آکادمی موسیقی گوگوش. موسیقی پاپ، معرفی گروه های موسیقی شیطانپرستی و متال تهران، سینما ، فرهنگ و اقتصاد، بحث و گفتگو در مورد ایران، مذهب و خرافات، آموزش رقص عربی، اتاق خبر: پخش اخبار با شیوه ی متفاوت اتاق خبر ( newsroom ) که حتی در پایان هر هفته آخرین قیمت کالاهای مصرفی در ایران و بریتانیا را مقایسه کرده و با جهت دهی مطابق BBC فارسی است، برنامه ثروتمندان ، مستند های حرفه ای و فوق العاده ، آشپزی : برنامه زرشک ، جادوگری توسط یک جادوگر جوان آمریکایی، سیرک های روز دنیا، ورزش زنان و...
تاکتیک جالب توجه مورد استفاده در  "من و تو1" (manoto1)  و تاکتیک مغفول مانده در رسانه ملی، استفاده از جایگاه ویژه ی celebrity diplomacy یا همان دیپلماسی مشاهیر است. در این نوع از دیپلماسی عمومی، از مشاهیر و هنرمندان موسیقی و سینما و ورزش و... برای جذب و تاثیر بر مخاطب استفاده می شود. برنامه آکادمی موسیقی گوگوش و یا مصاحبه با خواندگان لس آنجلس نشین و شاعران و آهنگسازان آنها، واجد چنین ظرفیتی است. قطعا برای مردم ما عرصه خصوصی زندگی مشاهیر و هنرمندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این موضوع چنگاویزی موثر برای اقبال مخاطب ایرانی است. برای مثال، برنامه greatest hits هر هفته یک آهنگساز یا ترانه سرا را معرفی‌ و ده اثر از کارهایش را گلچین می‌کند تا بیننده‌ با چهره پشت آثاری که سالها با آنها ارتباط گرفته آشنا بشوند. (ازجمله خوانندگان لس آنجلسی ، داریوش ، ابی و..)

B155.jpg

دانستنش خالی از لطف نیست که، مکتب انحصاری امنیت فرهنگی کشور ما مکتب چهارم ، یعنی مکتب اکازیونالیسم Occasionalism است. با این معنی که تهدید هایی که به درون فرهنگ کشور ما نفوذ می کنند، نهایتا راه به جایی نبرده و تبدیل به گوهری نایاب می شوند. مدل مورد نظر در این مکتب مدل صدف و مروارید است. صدف همواره ریگی که به درونش نفوذ می کند را در درون خود می پروراند و آن را تبدیل به مروارید می کند. گوهری با ارزش که قدر و قیمت صدف را نیز صد چندان خواهد کرد. شاید راه اندازی این شبکه ها، علیرغم به هم زدن توازن امنیت فرهنگی کشور ما، به تعالی و رشد فرهنگی و قدرت نرم این کشور بیانجامد و افق جدیدی را پیش چشمان مسوولین رسانه ملی بگشاید.
جنگ نرم نیز چنین ماهیتی دارد، علیرغم گرفتن تلفات معدودی از ما، ما را به حقیقت انسان کامل نزدیک می کند و حقیقت دین را، چه در مقام نظر و چه در مقام عمل، به منصه ی ظهور می کشاند و نردبان تعالی فرهنگ اسلام واقع می شود.

*اسماعیل ارجمندی 
 

خانواده‌های شهدا به خونخواهی فرزندان خود سران فتنه را پای میز محاكمه بكشند
خانواده‌های شهدا به خونخواهی فرزندان خود سران فتنه را پای میز محاكمه بكشند


تاریخ: ۳۰ آبان ۱۳۸۹

، شهید «ناصر امیرنژاد» در سال 1365 در روستای محمودآباد شهر یاسوج متولد شد؛ با توجه به محرومیت‌ها و سختی‌هایی كه در روستا بود، این شهید با هوش و ذكاوت خود پیشرفت‌های تحصیلی قابل توجهی داشت.
این شهید فتنه پس از انتخابات، در رشته هوا و فضا در یكی از دانشگاه‌های تهران ادامه تحصیل داد و در دفتر بسیج دانشجویی نیز فعالیت‌های چشمگیری داشت.
وی سال گذشته، سال آخر تحصیلاتش را پشت سر می‌گذاشت كه برای تحقیقات در زمینه هوا فضا به دانشگاه شهید ستاری معرفی شد.
مادربزرگ شهید امیرنژاد كه برای دیدار وی از یاسوج به تهران آمده بود، با نوه‌اش در میدان آزادی قرار گذاشت تا او را ببیند ولی از آنجا كه محدوده خیابان آزادی به دلیل تظاهرات و اغتشاشات بعد از انتخابات ناامن شده بود، ناصر امیرنژاد این دانشجوی موفق و جوان نخبه بسیجی روز 30 خرداد ماه در اثر اصابت گلوله به ناحیه پهلو به شهادت می‌رسد.

* از موسوی و كروبی شكایت كرده‌ام

رشید امیرنژاد پدر شهید ناصر امیرنژاد از رزمندگان دوران دفاع مقدس است كه 44 ماه از عمر خود را در مناطق عملیاتی بر علیه دشمنان انقلاب جنگیده است؛ وی بازنشسته هلال احمر بوده و اكنون به كشاورزی در روستای محمودآباد یاسوج مشغول است.
این پدر شهید فتنه پس از انتخابات، دارای 3 فرزند پسر و یك فرزند دختر است كه آنها را بسیجی‌وار تربیت كرده است.
رشید امیرنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینكه پسرم را به مقام ولایت هدیه كردم، اظهار داشت: در اغتشاشات و فتنه 88 منافقان و مخالفان نظام مقدس جمهوری اسلامی به سوی فرزندم تیراندازی كردند و بنده از موسوی و كروبی و دیگر سران فتنه كه در حوادث پس از انتخابات نقش داشتند، شكایت كرده‌ام.
وی با بیان اینكه پرونده شكایت بنده از سران فتنه موجود است، ادامه داد: سران فتنه و مخالفان نظام به خاطر كارهایی كه بر علیه نظام انجام دادند، اصلاً پذیرفته نیستند و نباید جایگاهی در نظام داشته باشند.

* فتنه‌گران باعث مرگ فرزندم شدند

پدر شهید بسیجی «ناصر امیرنژاد» از شهدای فتنه پس از انتخابات بیان داشت: سران فتنه موجب اختلافات و بی‌نظمی در كشور شدند، فتنه به پا كردند و باعث مرگ فرزندم كه سرباز انقلاب اسلامی بود، شدند.
وی خاطرنشان كرد: سران فتنه باعث شدند تا سلطنت‌طلبان و گروهك‌های مختلف از شرایط سوءاستفاده كنند و بنده از سران فتنه شكایت دارم و تقاضا دارم هر چه زودتر به این شكایت رسیدگی شود.
امیرنژاد اضافه كرد: ما برای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در جنگ تحمیلی زحمت كشیدیم و سهمی‌ داریم و نباید اجازه دهیم سران فتنه به خاطر منافع خود، خون شهدا و زحمات رزمندگان را پایمال كنند.

* از قوه قضائیه تقاضا دارم سران فتنه را به میز محاكمه بكشاند

وی با دعوت خانواده شهدای فتنه پس از انتخابات به مطالبه حق فرزندان شهید خود،‌ گفت: تمام خانواده‌های شهدای پس از انتخابات باید برای خونخواهی فرزندان خود به پا خیزند و از قوه قضائیه تقاضا دارم سران فتنه را پای میز محاكمه بكشاند.
پدر شهید بسیجی «ناصر امیرنژاد» از شهدای پس از انتخابات با بیان اینكه علت تأخیر در محاكمه فتنه‌گران را نمی‌دانم،‌ افزود: در حال حاضر قوه قضائیه زبان گویای ما است و باید در محاكمه سران فتنه هر چه زودتر اقدام كند.

*نقش امروز سران فتنه همچون طلحه و زبیر در دوران امیرالمؤمنین (ع) است

وی اظهار داشت: سران فتنه دیگر نباید جایگاه اجتماعی در نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته باشند و باید از نظام محو شوند؛ اگر زمانی سران فتنه برای انقلاب زحمت كشیدند، اكنون مانند طلحه و زبیر شده‌اند.
امیرنژاد با بیان اینكه سران فتنه به بهانه منشور برادری امام (ره) یا هر روش و به هر شكلی می‌خواهند خود را وارد نظام كنند، اظهار داشت: چهره موسوی و كروبی اكنون برای مردم شناخته شده است ولی كسانی در پشت صحنه هستند كه در فتنه 88 نقش داشتند و آنها نیز باید محاكمه شوند.

* اجازه نمی‌دهیم دشمنان نظام حتی از عكس شهدایمان سوءاستفاه كنند

وی در خصوص علل عدم انتشار عكس شهید ناصر امیرنژاد، بیان داشت: اگر عكس شهید منتشر شود، دشمنان روی این عكس مانور می‌دهند و تبلیغاتی به نفع خود خواهند داشت.
پدر شهید «ناصر امیرنژاد» از شهدای پس از انتخابات خاطر‌نشان كرد: پسرم نخبه فكری و دانشگاهی بود و دشمنان می‌خواهند علیه نظام تبلیغات كنند و بگویند نظام ایران نخبه‌كش است و ما اجازه نمی‌دهیم آنها به اهدافشان برسند.
وی در پایان این گفت‌وگو با بیان اینكه از روزنامه‌ها و سایت‌های خبری داخلی و خارجی برای مصاحبه به ما مراجعه فراوانی كرده‌اند تا از ما سوءاستفاده كنند، از خبرگزاری فارس قدردانی كرد و گفت: تنها با خبرگزاری فارس مصاحبه كرده‌ام. 

ابزار جاسوسی، هدیه رادیو زمانه


بعد از فروپاشی فتنه سال گذشته، اکثر سایتها و رادیو های ضد انقلاب که نقشه های شوم آنها نقش برآب شد، با کاهش بیننده و شنونده رو به رو شده اند.

هامون نیوز به نقل از البرز ؛ سایت رادیو ضد انقلاب زمانه، متعلق به سرویس جاسوسی ایالات متحده که از طریق کشور هلند پخش می گردد، در جدید ترین مطلب ارائه شده خوانندگان خود را به شرکت در نظر سنجی در ارتباط با میزان اثرگذاری اخبار این رادیو و سایت آن تشویق کرده و اعلام نموده، به شرکت کنندگان به قید قرعه دستگاه ضبط صدای پیشرفته هدیه می دهد.
به گفته برخی کارشناسان این دستگاه های ضبط صداو تصویر عمدتا در موارد جاسوسی بکار گرفته می شوند.

قابل ذکر است بعد از فروپاشی فتنه سال گذشته، اکثر سایتها و رادیو های ضد انقلاب که نقشه های شوم آنها نقش برآب شد، با کاهش بیننده و شنونده رو به رو شده اند.

جالب آنکه رئیس جمهور آمریکا پیش نویس طرحی به نام دیپلماسی عمومی و ارتباطات استراتژیک ، به این نکته اشاره کرده که ایالات متحده باید از طریق نظر سنجی به میزان اثر گذاری سایتها و رسانه های تحت حمایت بپردازید تا در صورت نا کارآمدی آنها از تعطیل کند. 

پخش شبنامه علیه هاشمی در قم بخاطر..
پخش شبنامه علیه هاشمی در قم بخاطر..
در پایان این اطلاعیه آمده است: هر لعنتی هم كه بكنیم، اینگونه كه بگوییم "امام خامنه‌ای" جگر دشمنان نمی‌‌سوزاند.

اطلاعیه ای منتسب به ستاد مردمی ولایت امین با موضوع 'چرا باید بگوییم امام خامنه‌ای؟' به نقش هاشمی رفسنجانی در به كار نبردن كلمه امام برای رهبر معظم انقلاب، میان نمازگزاران جمعه قم توزیع شد.

در این اطلاعیه كه در اطراف نمازجمعه قم توزیع شد، ادعا شده است: آقای هاشمی رفسنجانی پنج روز پس از رحلت امام راحل در نخستین نمازجمعه پس از رحلت امام، راجع به ولایت فقیه دو جمله گفتند یكی اینكه "ما نمی خواهیم به جانشین امام خمینی (ره ) امام بگوییم".

اطلاعیه خاطرنشان كرده است: ما این همه با شرق و غرب دعوا داشتیم قانون اساسی پنج بار روی امامت ولی فقیه تاكید كرده است، ولی شما(هاشمی) می‌گویی نمی‌خواهیم ؟

در این اطلاعیه آمده است: به اسم اعزاز امام خمینی (ره) گفتند، به جانشینش نمی‌گوییم امام، انگار یكی به شما بگوید من چون خیلی شما را دوست دارم می خواهم افكار شما را با شما دفن كنم !

نویسنده یا نویسندگان این اطلاعیه خاطرنشان كردند: جمله دوم آقای هاشمی این بود كه خبرگان مرجع تعیین نكرده است یعنی جانشین امام خمینی (ره) نه مرجع است نه امام.

این اطلاعیه مدعی می‌شود: وقتی ایشان به جای امام، رهبر گذاشت و امت شد ملت، یعنی عملا سیستم ملت- رهبر انگلیسی‌ها را پذیرفتیم و سیستم امت - امامت حضرت امام راحل را كنار گذاشتیم.

در این اطلاعیه افزوده شده است: امامت محوری، امت گرایی، عدالت گستری، دوقطبی مستكبرین - مستضعفین تئوری امام راحل بود.

در پایان این اطلاعیه آمده است: هر لعنتی هم كه بكنیم، اینگونه كه بگوییم "امام خامنه‌ای" جگر دشمنان نمی‌‌سوزاند.

 

قتل یکی از اعضای ناراضی پادگان اشرف
این گزارش می‌افزاید: خانواده‌های متحصن در برابر پادگان اشرف که ده ماه است به امید دیدار با فرزندان خود به انتظار نشسته‌اند از شنیدن این خبر بسیار ناراحت و برآشفته شدند ضمن این که نفرات جدا شده که برای کمک به سایر اسرای فرقه رجوی در جمع خانواده‌ها حضور دارند از این اتفاق بسیار متأثر شدند.
در پی تهدید مسعود رجوی ـ سرکرده‌ی گروهك تروریستی منافقین ـ مبنی بر این كه در صورت تنگ شدن عرصه بر منافقین، اقدام به قتل عام نیروهای داخل اشرف خواهد کرد، یکی از اعضای ناراضی توسط سرکردگان این فرقه كشته شد.

در پی تهدید سرکرده گروهك تروریستی منافقین، اولین قسمت از این نمایشنامه روی صحنه رفت و سرکردگان منافقین پس از آن که حضور ده ماهه خانواده‌های نیروهای گرفتار در پادگان اشرف، منجر به فرار چند تن از اعضای ناراضی این پادگان شد،‌ اقدام به مغزشویی گسترده اعضای فرقه كردند تا از خانواده‌های خود که پشت درهای پادگان اشرف در انتظار دیدار و آزادی فرزندان‌شان هستند برائت بجویند اما شکست این سیاست و گسترش اعتراضات داخلی در این پادگان، سرانجام منجر به قتل یکی از اعضای ناراضی توسط سرکردگان این فرقه شد.

این حادثه در سحرگاه شنبه گذشته اتفاق افتاد و طی آن احمد رازانی از اعضای فرقه رجوی، توسط سران این فرقه در داخل پادگان اشرف به قتل رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که صبح پنج شنبه جنازه مقتول توسط چند تن از اعضای سازمان به بهداری در خروجی پادگان منتقل شد و سران منافقین در پادگان اشرف اعلام کردند نامبرده خودش را به‌وسیله طناب در آشپزخانه حلق‌آویز کرده است. پزشک عراقی بیمارستان پس از معاینه اولیه اعلام كرده است که علت فوت وی خودکشی نیست و از صدور جواز دفن خوداری كرده و جسد مقتول را جهت کلبد شکافی به بغداد منتقل كرده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: خانواده‌های متحصن در برابر پادگان اشرف که ده ماه است به امید دیدار با فرزندان خود به انتظار نشسته‌اند از شنیدن این خبر بسیار ناراحت و برآشفته شدند ضمن این که نفرات جدا شده که برای کمک به سایر اسرای فرقه رجوی در جمع خانواده‌ها حضور دارند از این اتفاق بسیار متأثر شدند.

در همین رابطه یکی از نفرات جدا شده که با احمد رازانی آشنایی داشته اعلام کرد: «احمد اهل لرستان و از نفرات قدیمی سازمان بود و به‌خاطر این که انقلاب مریم (ازدواج نامشروع مسعود و مریم رجوی) را قبول نداشت مدت‌ها تحت برخورد بود، ضمن این که او علاقه زیادی به خانواده‌اش داشت و همین امر نقطه ضعف او و علامت بریدگی تلقی می‌شد.»

وی افزود: او دو فرزند دو قلو به نام‌های بهرام و شهناز دارد که سران گروهك تروریستی منافقین آن‌ها را از خارج کشور به بهانه دیدار با پدر به عراق آورده و به اجبار در پادگان اشرف نگهداری می‌کنند و اجازه خروج به آن‌ها نمی‌دهند.

اخبار به دست آمده از داخل پادگان اشرف حاکی است که فرقه رجوی تمامی افراد داخل پادگان را به شدت تحت فشار قرار داده تا نسبت به خانواده‌های خود ابراز انزجار كرده و طی گزارشاتی که به مسوولان خود تحویل می‌دهند آنان را مورد تهمت و ناسزاگویی قرار دهند و هر عضو موظف است در گزارش خود خانواده‌اش را با زشت‌ترین الفاظ معرفی كرده و از وجود آنان ابراز تنفر کند.

افرادی که نسبت به خانواده خود اظهار علاقه نشان بدهند و یا حاضر به نوشتن گزارش کتبی و ناسزا گویی به آن‌ها نشوند تحت شدیدترین فشارهای روانی قرار گرفته و حتی بازداشت و بازجویی و تهدید به قتل می‌شوند و درباره مقتول احمد رازانی هم همین اتفاق افتاد و مسوولان فرقه بعد از ناامید شدن از فشارهای وارده بر وی و مطمئن شدن از این که او به‌طور کامل مغزشویی نمی‌شود اقدام به قتل او كرده و تلاش دارند هم‌چون عادت دیرینه خود با وارونه جلوه دادن قضایا مسوولیت را متوجه خانواده‌ها كنند.

این اخبار حاکی است که مسوولان بالای گروهك تروریستی منافقین بارها عنوان كرده بودند که باید کاری کنند تا هر چه زودتر از شر خانواده‌های متحصن خلاص شوند زیرا که حضور آنان در بیرون از قرارگاه و شنیده شدن صدای آن‌ها تأثیرات زیادی روی اعضای داخل پادگان گذاشته است.

فرقه رجوی در گذشته بارها و بارها افرادی را به قتل رسانده و اعلام داشته که آنان خودکشی یا خودزنی کرده یا در حین شلیک ناخواسته یا بمباران کشته شده‌اند. موارد قتل بسیاری در پرونده قطور اتهامی سازمان منافقین و مسعود رجوی در قوه قضاییه عراق منعکس است که برخی جریانات وابسته و جنگ طلب در حاکمیت عراق با اعمال نفوذهای خود مانع از پیشبرد آن می‌شوند.


 

فروریزش هواداران
شنیده شده یکی از اصحاب فتنه در یک سئوال وجواب برای یک موسسه پژوهشی خارجی پاسخ های بسیار بدیع وجالبی داشته است که اطلاع از این دیدگاه وتوجیهات این خود فروخته در اطمینان خاطر دادنها به بیگانگان می تواند بسیار آموزنده باشد
سئوال سوم این بوده است : بغیر از ماه های اول پس از انتخابات شاهد فرو ریزش وبی¬رغبتی مردم نسبت به جنبش سبز بوده ایم ،علت این شکاف عمیق و رویگردانی مشهود واز دست رفتن پتانسیل مردمی چه بوده است .  
وپاسخ اینگونه : ما در سیر حرکتی اشتباهی نداشته ایم واگر تصورتان اینست که ناتوانی های مدیریتی این وضع را بوجود آورده ، باید به صراحت بگویم ، همه مطلب این نیست و نباید تبلیغات غیر را به این جریان وارد کنیم ، پاسخ فوری وطولانی برای سئوال شما ندارم و این مقطع را زمان مناسبی برای پرداختن به آن نمیدانم ، ولی برای اینکه بتوانیم به یک جمعبندی واقع بینانه برسیم ، لازم است بازگشت کنیم به تاریخ یکصدوپنجاه سال گذشته و بررسی نمونه های بسیار زیادی که حکایت از حمایت و شانه خالی کردنها دارد ، تاریخ به ما می گوید که ثبات و پایداری ها فقط در یک پروسه کوتاه دوام داشته است و شناخت مردم ایران براین احوال وبا مصداق بسیار بارزتر در جریان کودتای 28 مرداد و همین فروریزش هایی که در سئوالتان بود پاسخ سئوال است ، به عبارت دیگر ، عافیت طلبی ها بر خیلی چیز ها تاثیر مستقیم دارد و اگر نتوانیم براساس این شناخت سازوکار لازم را هماهنگ کنیم ، خصلتً این مردم به سمت انفعال وسرد شدن تنور پیش خواهند رفت ، در واقع همین شکاف عمیق از صد به زیر ده بوجود می آید .
در ادامه سئوال شد : با این توصیف ، جنبش های زیر بنایی در این کشور در سطح بسیار نازلی شکل می گیرد ، آیا می توان براین اساس انتظار تحول داشت .
همینطور است و باید بگویم فلسفه بوجودآمدن جریانات سیاسی هم همین بی رغبتی و کم تحملی مردم می باشد فلذا این گروه های سیاسی هستند که جور مردم را می کشند ، ما در انقلاب امام هم این مسئله را به عینه شاهد بودیم و اگر نبود استفاده امام در گرم نگهداشتن فضای اعتراضی مردم ، ما اکنون چیزی بنام جمهوری اسلامی نداشتیم ، چرا که اساسا مردم ایران در پروسه های طولانی وارد نمی شوند ، و اگر در بازه های زمانی نتوانیم نتایج مورد نظر را بگیریم همین وضعی به وجود می آید که فعلا با آن مواجه هستیم . لذا در باز تولید فضای مورد نیاز به مشوق هایی نیاز است تا مجددا همان التهاب آفرینی و جذابیتها لازم شکل بگیرد ، واین به زمان نیاز دارد چرا که با حافظه کوتاه مدت مردم نمی شود همان مسیر را تکرار کرد .
بنظر می رسد بتوانیم فضای مورد نظر را در جریان اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها بدست آورده واز نارضایتی هایی که ایجاد خواهد شد بهره برداری سیاسی لازم را ببریم ومجددا جنبش سبز احیا شود . 

گفتگوی یکی از اصحاب فتنه با یک موسسه پژوهشی غربی


جزئیاتی منتشر نشده از گفتگوی یکی از اصحاب فتنه با یک موسسه پژوهشی غربی

بنظر می رسد بتوانیم فضای مورد نظر را در جریان اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها بدست آوریم...

در حالی که یکی از اصحاب فتنه از دلسوزی خود برای مردم سخن می گوید اظهارات دیگر وی از تلاش برای بهره برداری های سیاسی اش از همین مردم حکایت دارد.
  هامون نیوز به نقل ازجوان آنلاین،این فرد اخیرا در گفتگویی با یک موسسه پژوهشی خارجی پاسخ های قابل توجهی داشته است که به نوعی از منویات وی حکایت دارد.
نامبرده در پاسخ به این پرسش که بغیر از ماه های اول پس از انتخابات شاهد فرو ریزش وبی رغبتی مردم نسبت به جنبش سبز بوده ایم ،علت این شکاف عمیق و رویگردانی مشهود واز دست رفتن پتانسیل مردمی را چه می دانید ضمن مبرا داشتن خود از هر اشتباهی گفته است:
«ما در سیر حرکتی اشتباهی نداشته ایم واگر تصورتان اینست که ناتوانی های مدیریتی این وضع را بوجود آورده ، باید به صراحت بگویم ، همه مطلب این نیست و نباید تبلیغات غیر را به این جریان وارد کنیم ، پاسخ فوری وطولانی برای سئوال شما ندارم ولی باید بگویم عافیت طلبی ها بر خیلی چیز ها تاثیر مستقیم دارد و اگر نتوانیم براساس این شناخت سازوکار لازم را هماهنگ کنیم ، خصلتً این مردم به سمت انفعال وسرد شدن تنور پیش خواهند رفت ، در واقع همین شکاف عمیق از صد به زیر ده بوجود می آید .»
وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه جنبش های زیر بنایی در این کشور در سطح بسیار نازلی شکل می گیرد ، آیا می توان براین اساس انتظار تحول داشت،گفته است:
«همینطور است و باید بگویم فلسفه بوجودآمدن جریانات سیاسی هم همین بی رغبتی و کم تحملی مردم می باشد فلذا این گروه های سیاسی هستند که جور مردم را می کشند ، ما در انقلاب امام هم این مسئله را به عینه شاهد بودیم و اگر نبود استفاده امام در گرم نگهداشتن فضای اعتراضی مردم ، ما اکنون چیزی بنام جمهوری اسلامی نداشتیم ، چرا که اساسا مردم ایران در پروسه های طولانی وارد نمی شوند ، و اگر در بازه های زمانی نتوانیم نتایج مورد نظر را بگیریم همین وضعی به وجود می آید که فعلا با آن مواجه هستیم . لذا در باز تولید فضای مورد نیاز به مشوق هایی نیاز است تا مجددا همان التهاب آفرینی و جذابیتها لازم شکل بگیرد ، واین به زمان نیاز دارد چرا که با حافظه کوتاه مدت مردم نمی شود همان مسیر را تکرار کرد .
بنظر می رسد بتوانیم فضای مورد نظر را در جریان اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها بدست آورده واز نارضایتی هایی که ایجاد خواهد شد بهره برداری سیاسی لازم را ببریم ومجددا جنبش سبز احیا شود .»

نظرات() 
kerenbyrdsong.wordpress.com
سه شنبه 2 خرداد 1396 06:56 ب.ظ
I absolutely love your blog and find many of your post's to be
what precisely I'm looking for. Does one offer guest writers to write content for you personally?
I wouldn't mind composing a post or elaborating on a few of the subjects you write regarding here.
Again, awesome weblog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :