تبلیغات
صاحبان سبز - درخواست لغوپروانه مجمع زنان اصلاح طلب

صاحبان سبز

دوشنبه 4 بهمن 1389

درخواست لغوپروانه مجمع زنان اصلاح طلب

نویسنده:   

درخواست لغوپروانه مجمع زنان اصلاح طلب
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: باید پروانه مجمع زنان اصلاح طلب بدلیل همکاری با احزاب منحله مجاهدین و مشارکت لغو شده و پرونده اعضای آن توسط قوه قضاییه بررسی و رسیدگی شود.

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به فعالیت احزاب منحله با پوشش مجمع زنان اصلاح طلب گفت: فراکسیون زنان از وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 احزاب و قوه قضاییه خواستار پیگیری و لغو پروانه فعالیت احزاب زن سیاسی که اعضای آن متشکل از همسران سران فتنه و حامیان فتنه هستند، می باشند.
وی با بیان اینکه افرادی که در جریان فتنه براندازی سال گذشته شرکت داشته اند، نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند افزود: با وجود آزادی فعالیت احزاب و تشکل های سیاسی در کشور، باید پروانه فعالیت مجمع زنان اصلاح طلب که به پوششی برای فعالیت های غیرقانونی احزاب منحله تبدیل شدند، تجدید نظر و بازنگری شود و قوه قضاییه هم به پرونده اعضای این مجمع رسیدگی کند 


» مردم فتنه‌گران را از صحنه حذف كردند
آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: مردم سال گذشته كه سال پالایش كشور بود فتنه‌گران را از صحنه حذف كردند.

آیت‌الله حسین نوری همدانی شامگاه یك‌شنبه در دیدار اصناف و كسبه در ارومیه اظهار داشت: در فتنه سال گذشته عده‌ای از وابستگان سلطنت‌طلب‌ها، دوستداران فرقه ضاله بهائیت و منافقان با انجام اقداماتی ناشایست درصدد شكستن قداست مفاهیم اسلامی برآمدند ولی با یاری خداوند مردم آنان را از صحنه حذف كردند.
وی تصریح كرد: مردم در راهپیمایی 9 دی سیلی محكمی به گوش دشمنان اسلام و نظام نواختند به طوریكه هم‌اكنون فقط ملتی انقلابی، مخلص و خدایی در كشور كنار یكدیگر زندگی سیاسی و اجتماعی آرامی را تجربه می‌كند.
این مرجع تقلید خاطرنشان كرد: علاوه بر سال گذشته در طول 32 سال پس از پیروزی انقلاب بارها پالایش در كشور انجام شده است لذا نخستین مورد در زمان تسخیر لانه جاسوسی آمریكا اتفاق افتاد به طوریكه عده‌ای از لیبرالیست‌ها و ملی‌گرایان آمریكادوست برای اعتراض نسبت به این اقدام انقلابی نزد امام خمینی (ره) شرف‌یاب شده و استعفای خود را تقدیم امام كردند، ایشان نیز استعفای آنان را قبول كردند.
وی ادامه داد: پالایش دوم نیز به حذف بنی‌صدر و منافقان دنبال‌روی این شخص مربوط می‌شود از آنجا كه این افراد مفاهیم ناب اسلام را با اصول سایر مكاتب غربی مخلوط می‌كردند در بین مردم و انقلابیان به تدریج محبوبیت خود را از دست دادند.
نوری همدانی به سومین و چهارمین پالایش رخ داده در كشور اشاره كرد و گفت: این‌بار نیز با هوشمندی مقام معظم رهبری همچنین با یاری مردم ولایت‌مدار باند مخوف مهدی هاشمی و جریان پیرامون وی برای همیشه از صفحه انقلاب ایران محو شد و بار دیگر سكولارهای دوم خردادی به خاطر داشتن برخی عقاید مضر به انقلاب كنار گذاشته شدند.
وی در ادامه سخنان خود تاكید كرد: ملت ایران اسلامی هم‌اكنون یكدل و یكرنگ هستند و هیچگاه رهبر خود را تنها نمی‌گذارند تا اینكه این انقلاب به صاحب اصلی آن یعنی امام زمان (عج) برسد.

*حجت‌الاسلام حسنی و آیت‌الله قرشی با هم باشند
وی در ادامه سخنان خود به لزوم همكاری بیشتر این دو روحانی فرهیخته تاكید كرد و گفت: برای تداوم انقلاب در این استان باید امام جمعه ارومیه و نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری بیش از بیش همدل، هماهنگ و همراه باشند، همچنین برای عظمت بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش كنند.
این مرجع عالیقدر جهان تشیع بیان داشت: حجت‌الاسلام حسنی و آیت‌الله قرشی از ستارگان درخشان آسمان آذربایجان غربی هستند به طوریكه مجاهدت‌های این دو عالم در عرصه علوم قرآنی و صحنه‌های دفاع از كشور هیچ‌‌‌وقت از خاطر ملت قدرشناس استان محو نمی‌شود از این رو همكاری این دو مجاهد در بارور شدن نهال انقلاب غیر‌قابل انكار است.
» پیامبر ستیزی در آمریکا + عکس
در پی پروژه اسلام هراسی، یکی از اعضای انجمن شهرداری شهر داکوتا، به نام باب لین، با قرار دادن تابلویی در جلوی زمین خود، جنجالی را به پا کرده است. روی این تابلو نوشته شده است: «هرگز به مردی به نام محمد، اعتماد نکنید». این تابلو در مسیر ورودی شهر داکوتای آمریکا و در خیابان چهاردهم شمالی، پلاک 300 قرار دارد.
لین، که در شهر داکوتا به خاطر ارائه عقاید تندش نسبت به مسلمانان معروف است، این تابلو را در محل سکونت خود که عبور و مرور از آنجا زیاد است قرا داده است. این علامت سبب شد تا چندین تن از ساکنان این شهر به شهرداری شکایت کنند.
لین به خبرنگار مجلة شهر سیاکس گفته است: «این آزادی بیان است».
یکی از ساکنان شهر داکوتا در این خصوص بیان کرده است: «من این نوشته را بسیار اهانت‌آمیز می‌دانم. بسیاری از کارگران آفریقای شمالی که برای تهیه غذا به تیسان می‌آیند هر روز شاهد این تابلو هستند. کسی که عضو انجمن شهرداری است نباید وجهه شهر داکوتا را این چنین تخریب کند. این کار سبب ترویج تنفر و ترس می‌گردد».

 

» موسوی باید به نفع قاچاقچیان موضع بگیرد!
 

ارگان سلطنت طلبان مقیم لندن از موسوی و خاتمی و كروبی خواست علیه اعدام قاچاقچیان و اعضای گروهك های تروریستی موضع بگیرند.

«الهه-ب» در نشریه سلطنت طلبان نوشت: چرا دهه 60؟ چرا كشتار 67؟ احكام اعدام این روزها را مرور كنید. از سوی خبرگزاری های كشور اعلام می شود تا بعدا كسی مدعی نشود كه مانند سال های دهه 60 و سال 67 خبر نداشتیم. در همین اوضاع و احوال آقایان موسوی و خاتمی و كروبی دنبال انتخابات هستند. ما گفتیم بعدا نگویند كه نگفتیم!
این سلطنت طلب فراری اضافه كرد: هنگامی كه خاتمی در دیدار با فراكسیون اقلیت برای شركت در انتخابات شرط گذاشت، همان جا گفت كه به نظر می رسد شرایط در آینده سخت تر است. نگرانی او بی جا نبود.
خاتمی بی درنگ پاسخ خود را از كیهان تهران و برخی نمایندگان مجلس اسلامی و ائمه جمعه و دستگاه قضایی و امنیتی نظام دریافت كرد كه می گفتند شما در موقعیتی نیستی كه برای برگزاركنندگان انتخابات، شرط و شروط بگذاری! خودت را برای محاكمه آماده كن! «سران فتنه» شامل موسوی و كروبی در سمت چپ محمد خاتمی قرار می گیرند كه هم «سقف» و هم «كف» مطالبات آنها «اجرای بدون تنازل قانون اساسی» است و قطعا بهتر از هر كسی می دانند اجرای بدون تنازل قانون اساسی بدون اجرای اصل ولایت مطلقه فقیه و «الزام به تبعیت از دستورات رهبری» امكان ندارد.


نویسنده در پایان یادآور شده كه سران فتنه در ایران به دور خود می چرخند و در بن بستی تاریخی گرفتار شده اند.
یادآوری این نكته ضروری است كه عناصر به تازگی اعدام شده یا چند نفری كه در آستانه اجرای حكم اعدام قرار دارند یا قاچاقچیان موادمخدر هستند (نظیر یكی از آشوبگران روز عاشورا كه در لندن اقامت داشته و غیر از نیم كیلو تریاك، حدود 400 گرم كوكائین در منزل وی ثبت و ضبط شده است) یا عناصری هستند كه در گروهك های تروریستی نظیر منافقین، پژاك، تندر و ریگی عضویت داشته اند.
درباره اعدام منافقین و محاربین در سال های دهه 60 نیز، جریان های ضد انقلاب از وسط قصه روایت می كنند و این حقیقت را متذكر نمی شوند كه گروهك هایی چون منافقین دست به خروج مسلحانه و آدم كشی و بمبگذاری زدند و از مقامات ارشد كشور تا شهروندان عادی را با سبعیت تمام به شهادت رساندند و آنگاه در واكنش به این قساوت های سازماندهی شده از خارج، عناصر تروریست و محارب دستگیر شده هم به اعدام محكوم شدند.


طمع گروهك های ضدانقلاب در طلبكاری از فتنه گرانی چون موسوی و كروبی و خاتمی، به این دلیل است كه كسانی چون موسوی با حماقت تمام، حرمت شكنان روز عاشورا را مردمان خداجو توصیف كردند و علنا از آشوبگری خیابانی این گروهك ها دفاع كردند.
» تغییر رئیس دانشگاه آزاد پس از 28 سال به رویای دیرینه دانشگاهیان کشور تبدیل شده

تغییر رئیس دانشگاه آزاد پس از 28 سال به رویای دیرینه دانشگاهیان کشور تبدیل شده

تغییر رئیس دانشگاه آزاد پس از 28 سال به رویای دیرینه دانشگاهیان کشور تبدیل شده که امکان دارد تا پایان سال محقق شود.

به گزارش کلمه ، 28سال از تاسیس دانشگاه آزاد و تکیه «عبدلله جاسبی» بر کرسی ریاست این دانشگاه می‌گذرد، ریاستی که در نوع خود یک «رکورد» محسوب می‌شود.

جاسبی در حالی همچنان به افزایش رکورد خود در مدیریت کشوری ادامه می‌دهد که طی سالیان گذشته با انتقادهای شدیدی از سوی جامعه دانشگاهی و مخصوصا دانشجویان و جنبش دانشجویی مواجه شده است؛ اما همچنان بدون اعتنا به انتقادها و اعتراضات دانشگاهیان ایران به کار خود ادامه می‌دهد.

در این میان هیئت امنای دانشگاه آزاد و مخصوصا هیئت موسس این دانشگاه نیز خیال تغییر در راس این مجموعه عظیم را ندارند؛ ناگفته نماند که خود جاسبی نیز پس از گذشت بیش از ربع قرن ریاست و با وجود مخالفت‌های گسترده دانشگاهیان خیال کناره‌گیری و «استعفا» ندارد.

شاید یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین انتقاد دانشجویان، اساتید، کارشناسان، صاحب‌نظران، برخی مجلسی‌ها و ... از دانشگاه آزاد «عدم نظارت صحیح و منسجم» بر این مجموعه عظیم و شخص ریاست آن طی سالیان گذشته است؛ چه آنکه همواره اعضای اتحادیه‌های دانشجویی چون جامعه اسلامی دانشجویان، دفتر تحکیم وحدت، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، بسیج دانشجویی و جنبش عدالتخواه دانشجویی از «پاسخگو» نبودن رئیس این دانشگاه در مقابل سوالات فراوان و مطالبات دانشجویان و عدم برگزاری جلسات‌ پرسش و پاسخ با حضور مسئولان و شخص رئیس این دانشگاه انتقاد کرده و اعتراض داشته‌اند؛ بماند که بارها و بارها جلسات نقد و بررسی «عملکرد رئیس» این دانشگاه بدون شرکت مسئولان دانشگاه آزاد در طول سالیان گذشته در دانشگاه‌های کشور برگزار شده اما در مواردی با آشوب و جنجال برخی‌ها که دانشجویان آنان را "وابستگان به جاسبی " خطاب می‌کردند به حاشیه کشانده شد.

اما به نظر می‌رسد انتظار «نظارت» دانشگاهیان از دانشگاه آزاد با 250هزار میلیارد سرمایه بیت‌المال و یک میلیون و 600هزار دانشجو و همچنین تغییر رئیس این دانشگاه پس از 28 سال انتظاری به جا و به حق باشد.

اقدام شایسته شورای عالی انقلاب فرهنگی در اصلاح و تصویب اساسنامه دانشگاه آزاد و ابلاغ آن در فرودین‌ماه سال 89 اقدامی برخاسته از بطن مطالبات دانشجویان بود که هم "رویای " رسیدن به رکورد نیم‌قرن ریاست جاسبی بر دانشگاه آزاد را نقش بر آب کرد و هم دانشگاهیان را به تحقق "رویای " دیرینه خود امیدوار.

اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد را باید گامی ارزنده در ترمیم بخش عمده‌ای از آموزش عالی کشور بدانیم؛ اما 2تغییر عمده در اساسنامه جدید این دانشگاه توجه دانشگاهیان کشور را بیش از بخش‌‌های دیگر این اساسنامه به خود جلب کرد؛ بحث اول «4ساله» و دوره‌ای شدن ریاست دانشگاه آزاد و دیگری نحوه انتخاب و ترکیب اعضای هیئت امنای این دانشگاه بود.

تغییرات در راس مجموعه دانشگاه آزاد آن هم پس از گذشت 28سال رویای دیرینه دانشگاهیان کشور است چرا که بسیار واضح و روشن است مدیریت طولانی مدت در یک مجموعه آن هم به این گستردگی موجب رخوت، کندی، عدم خلاقیت و بعضا فساد در آن مجموعه می‌شود و به نظر می‌رسد این خواسته دانشگاهیان خواسته‌ای به جا باشد.

اما امروز پس از گذشت 10ماه از ابلاغ اساسنامه دانشگاه آزاد توسط رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی و البته عدم اجرای آن به دلائل مختلف چون نیاز به اصلاحات نهایی همچنان این امیدواری وجود دارد که تا پایان سال جاری دانشجویان، اساتید و به طور کل جامعه دانشگاهی کشور به مطالبه به حق خود که همان «تغییر رئیس دانشگاه آزاد» و جایگزینی فردی جوان، کارآمد و خلاق است دست یابند.

 » کشف انبار احتکار کالا متعلق به بهائیان
 

طرح هدف مندی یارانه که بدرستی می توان از آن به یک طرح بزرگ اقتصادی یاد کرد از پیش از اجرایی شدنش با برنامه و هجمه های مختلف خارجی و داخلی رو به رو شده است.

به گزارش کلمه ، در همین راستا در پی کشف چند انبار احتکار کالا ابعاد جدیدی از برنامه ها برای زمینگیر کردن این طرح بدست آمده است.


گفته می شود در بازرسی از تعدادی از انبارها گرچه برخی اقلام شامل مواد غذایی و محصولات نفتی کشف شد و قاعدتا عمده آنها مربوط به سود جویی های شخصی بوده اما با بررسی های دقیق صورت گرفته مشخص شده که صاحبان تعدادی از این انبارها بهائی بوده و بر اساس یک برنامه تشکیلاتی به احتکار کالا در این زمینه پرداخته اند.


در این زمینه یک آگاه به کلمه گفت : در بررسی پرونده این افراد بهائی آن ها گفته اند که این اقدامات را طبق دستور العمل تشکیلات انجام داده و هدف اصلی ایجاد نگرانی عمومی در زمینه کمبود برخی از اقلام در جامعه بوده است.


» معنای تلفظ غلط در نماز خواندن
 

آموزش مخارج حروف و تجوید

سلام هم ولایتی بر دوستان عزیزم

تو این تاپیک قصد اینو دارم تا به صورت نکته به نکته به شما دوستان طرز صحیح تلفظ حروف عربی ( خاصه هنگام خواندن نماز ) را به شما آموزش دهم ...

شاید بگید لزومی نداره و ما که داریم نمازمونو می خونیم حالا یه ذره «ه » رو «ح » بگیم یا فتحه رو کسره بگیم چه دخلی داره ؟ اصلا اهمیت هم داره ؟

خوب یه جمله جوابشه : اگر نتونی و نخوای صحیح تلفظ کنی نمازت باطله . دلیلشم الان با آوردن معنای کلماتی که ناصحیح در نماز بر زبان می آوری توضیح می دهم .
املای غلط کلمه / معنای کلمه
..........................................................
الرّهمان الرّهیم = مرهم گذار
الهمد = هلاک و خاموشی
العالِمین = دانشمندان
آلمین = درد کنندگان
نئبُدُ = همیشه می دانیم
نستئین = طلب وقت می کنیم
مستغیم = طلب ابری
انئمت = ناله ضعیف در آوردی
المقضوب = شاخه بریده شده
ظالّین = سایه کنندگان
ذالّین = خوار شده گان
زالّین = به لرزه افتادگان
غُل = بگیر ، هلاک کن و ...
اهد = زمین گود
سمد = ایستاده متحیّر
ثمد = آب باران نامطبوع مانده از زمستان
سبهان = عقل او را به خاطر پیری اش می گیریم
عزیم = اراده کنندگان
ازیم = سختی و قحطی
اَلا = آگاه باش
بهَمدِه = به هلاکت کردن او مشغولیم
سلَّ = شمشیر بکش ، به بیماری سل مبتلا کن
مُهَمّد = هلاک شده ، خفه شده
سالِحین = غائط شده گان

املای درست کلمه / معنای کلمه
.........................................................................
الرحمن الرحیم = بخشنده و مهربان
الحمد = ستایش
العالَمین = جهانیان
نعبد = عبادت می کنیم
نستعین = یاری می جوییم
مستقیم = راست
انعمت = نعمت داده ای
المغضوب = غضب شده ای
الضالین = گمراهان
قل = بگو
احد = یگانه
صمد = بی نیاز
سبحان = منزه می دانیم
عظیم = بزرگ
اعلی = برتر
بحمده = به ستایش او مشغولیم
صلّ = درود فرست
محمّد = ستوده شده
صالحین = شایسته گان

حالا متوجه شدید فتحه رو کسره گفتن قدر تفاوت معنا داره ؟ صالحین رو سالحین گفتن چقدر معنا رو برمی گردونه ؟

به مثال زیر دقت کنید :
الحمد لله رب العالمین = ستایش می کنم خدایی را که پروردگار جهان است .
الهمد لله رب العالمین = هلاک می کنم خدایی را که پروردگار جهانیان است .

پس حالا دیگه متوجه شدید که تا حالا چی می خوندید ....
» افشای جزئیات شنبه سیاه مجمع تشخیص
 

به دنبال اختلاف نظرهای پیش آمده بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در خصوص برخی مواد برنامه پنجم، مسئله در روزهای سه شنبه 21 دیماه و شنبه 25 دیماه در مجمع تشخیص مصلحت مطرح شد.

به گزارش کلمه ، در خصوص این جلسه و اتفاقاتی که در آن رخ داد، سئوالات و روایت‌های مختلفی از جلسه مطرح است که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت. علی اصغر زارعی نماینده تهران بر اساس گفتگویی که با برخی از اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام داشته، گزارشی از این جلسه را جهت انتشار در اختیار هفته‌نامه 9 دی قرار داده است. با این حال، به‌نظر می‌رسد مسئولان امر در مجمع تشخیص مصلحت باید با ارائه گزارشی از این جلسه، به ابهامات پاسخ دهند.

در نشست روز سه شنبه موضوع اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان در دستور کار قرار گرفت. مجلس شورای اسلامی بر معرفی رییس بانک مرکزی توسط رییس جمهور و رای اعتماد نمایندگان تاکید داشت و شورای نگهبان این کار را بر خلاف قانون اساسی می دانست. قبل از طرح موضوع، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام قصد داشت نظری که از سوی دفتر رهبر انقلاب به ایشان ابلاغ شده بود را اعلام نماید که متاسفانه با بهانه‌جویی برخی از اعضای ذی نفوذ مجمع تشخیص و از جمله رییس مجمع و رییس مجلس مواجه می شود تا جایی که اعلام می کنند در این خصوص اطلاعات کافی دارند و نیازی به طرح آن نیست!

با اصرار آنها مجمع وارد بررسی موارد اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان می‌شود و علی‌رغم اینکه یکی از اعضا در قالب تذکری نظر رهبر انقلاب را از روی برگه‌ای قرائت می‌کند، اما باز به دلیل اصرار بعضی از اعضا مبنی بر حل موضوع توسط آنها در نهایت، اعضای مجمع در جمع‌بندی به نظر سومی می‌رسد که نه نظر مجلس است و نه نظر شورای نگهبان، یعنی انتخاب رییس بانک مرکزی با رای روسای سه قوه! با خروج دو نفر از اعضا در اثنای جلسه، به هنگام رای‌گیری رسمیت جلسه به دلیل نصاب نداشتن با تردید مواجه و رای‌گیری به نشست روز شنبه بعد موکول می‌شود.

در جلسه شنبه نیز اطلاعات دقیق در اختیار اعضای مجمع قرار نمی‌گیرد و همچنان برخی از اعضای ذی نفوذ مجمع بر نظرات خود و عدم اشکال در روش جلسه تاکید می کنند! و در نهایت با 18 رأی موافق و 17 رأی مخالف انتخاب رییس بانک مرکزی به دو رای از سه رای روسای قوا سپرده می شود که البته این برخلاف نظر رهبری بوده است. با اطلاع رسانی به موقع محسن رضایی دبیر مجمع به مراجع بالاتر و تصمیم بر عدم اعلام خبر و مصاحبه دبیر با صدا و سیما، متاسفانه مصوبه مجمع در سایت‌ها و نشریات نزدیک به علی لاریجانی و هاشمی رفسنجانی رسانه‌ای می شود ولی در عین حال محسن رضایی طی مصاحبه ای اعلام می کند که نظر مجمع در این خصوص تا آخر هفته اعلام می گردد! از سوی دیگر به دنبال نامه دکتر احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب که در آن مصوبه مجمع تشخیص را معضلی بر سر راه مدیریت مالی و پولی دولت معرفی می کند، رهبری انقلاب طی نامه دیگری به مجمع تشخیص مصلحت نظام، بررسی این موضوع به عنوان یک معضل را به مجمع واگذار می کند با این تفاوت که مصوبه مجمع باید بگونه ای باشد که انتخاب رییس بانک مرکزی همچنان در حوزه اختیارات رییس قوه مجریه قرارگیرد. نهایتا نیز این موضوع توسط دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام رسمی شد.

از آنجا که مشروح این مذاکرات به صورت عمومی منتشر نشده، به نظر می‌رسد که لازم است مشروح مذاکرات این دو جلسه در اختیار عموم قرار گیرد. در عین حال اکنون چند ابهام در افکار عمومی مطرح است که شاید پاسخگویی به آنها برخی از نکات را بر طرف سازد:

1. آیا طبق اصل 112 قانون اساسی، مجمع تشخیص مصلحت نظام می تواند با کنار نهادن نظر مجلس یا شورای نگهبان، نظر سومی را مطرح کند و به عبارت دیگر قانونگذاری نماید؟ این اقدام مجمع، مجددا جایگاه و محدوده اختیارات آن را در افکار عمومی با سئوال مواجه کرده است.

2. آیا اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام از نظر رهبری انقلاب در خصوص این موضوع اطلاع داشتند و چنین تصمیم گرفته اند و اگر نداشتند، چه عواملی باعث شده تا آنها بی خبر بمانند یا به صورت جهت دار به سمت چنین تصمیمی راهنمایی شوند؟

3. موضوع ماده 80 قانون پنجم برنامه شباهت‌هایی با مصوبه مجلس مشهور به یکشنبه سیاه پیدا کرده است. در آن مصوبه جنجالی نیز علی رغم اطلاع آقای لاریجانی از نظر رهبری در خصوص وقف، مجلس به تصمیم دیگری رسانده شد. هر چند نمایندگان دو روز بعد با مصوبه دیگری اشتباه خود را جبران کردند ولی متاسفانه جایگاه مجلس با خدشه جبران ناپذیری مواجه شد و در نهایت نیز موضوع با ورود صریح رهبری و متوقف کردن وقف اموال دانشگاه آزاد حل شد. در این مورد نیز مجمع تشخیص به شکلی مدیریت می شود که در نهایت، عملکرد آن با علامت سئوال مواجه می گردد و به جایگاه آن خدشه وارد می شود.

4. رییس مجلس برای به تصویب رساندن این قانون در مجلس بارها و بارها آیین نامه داخلی مجلس را نقض کرد و چندبار مجلس را به تنش کشاند. در خصوص نحوه اداره جلسه و رفتارهای خلاف قانون رییس مجلس درباره موضوع بانک مرکزی -که حتی اکثر اعضای هیات رییسه هم با آن مخالف بودند- بیش از 30 تن از نمایندگان مجلس به کمیسیون اصل 90 شکایت کرده اند. این برای بار چندم است که رفتار غیر قانونی رییس مجلس با شکایت نمایندگان به کمیسیون اصل 90 کشیده می شود و البته رییس مجلس با مقاومت در برابر قانون تاکنون اجازه قرائت گزارش آن را نداده است.

5. رییس محترم مجلس در جلسه غیر رسمی و غیر علنی سه شنبه هفته گذشته، گزارشی از مذاکرات مجمع تشخیص ارائه داد، هر چند این گزارش جامع و کامل نبود اما انتظار می رفت که مطالب گفته شده دقیق باشد که متاسفانه چنین عنوان شد که رهبری انقلاب موضوع تعیین رییس بانک مرکزی را به عنوان یک معضل به مجمع ارائه داده اند در حالی که در مصاحبه دبیر مجمع تشخیص نظام به صراحت عنوان شده که رهبری انقلاب در خصوص نحوه تعیین رییس بانک مرکزی، تعیین تکلیف کردند و بخش های دیگر برای ارائه نظر کارشناسی و مشورتی به مجمع ارجاع شده. انتظار این است که مجموع اطلاعاتی که به نمایندگان ارائه می شود، کامل، دقیق و صحیح باشد.

6. اگر این اخبار درست باشد -که ظاهرا هست- این نکته مطرح می شود که مجمع تشخیص مصلحت نظام، شأنیت و جایگاهی غیر از قرار گرفتن در ذیل سایه ولایت فقیه ندارد. با این حساب، به چه دلیل برخی از افراد متنفذ در مجمع تشخیص علی‌رغم علم و اطلاع از نظر رهبری، بر طراحی برای به کرسی نشاندن نظر خود و خبری کردن آن اصرار داشته اند؟ آیا این رفتار با شعار قانونگرایی و تبعیت از ولایت فقیه که دائما از سوی آنها سر داده می شود، سازگار است؟ آیا این اقدام با تاخیر چند روزه احمدی نژاد در خصوص عمل به مرقومه رهبری در خصوص تغییر معاون اول -که ما نیز در آن ایام انتقاد جدی به آن داشتیم- قابل مقایسه است!

به یقین این گونه رفتارها از چشمان تیزبین مردم انقلابی و خواص با بصیرت مغفول نخواهد ماند اما آیا رفتار خواص مردود در فتنه 88 و رویگردانی مردم از آنها کافی نبود تا همه ما به این نکته مهم پی ببریم که در ایران اسلامی، عیار سنجش رفتار مسئولان با میزان عمل نسبت به اوامر ولایت فقیه سنجیده می‌شود و نه به شعارها و مصاحبه‌هایی که می‌کنند.

نظرات() 
Can you increase your height by stretching?
یکشنبه 15 مرداد 1396 09:08 ب.ظ
Pretty! This has been an extremely wonderful post. Thanks for supplying this information.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :