تبلیغات
صاحبان سبز - ‌اولین انسان ایرانی با ‌تجهیزات ایرانی قبل از ‌1400 ‌به فضا می‌رود

صاحبان سبز

احمدی‌نژاد در اجتماع میلیونی راهپیمایان 22 بهمن - 2
‌اولین انسان ایرانی با ‌تجهیزات ایرانی قبل از ‌1400 ‌به فضا می‌رود

رئیس جمهور گفت: بر اساس برنامه‌‌ریزی‌های صورت گرفته، اولین انسان ایرانی قبل از سال 1400 با دستگاه پرتاب‌گر و تجهیزات ایرانی در فضا قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در اجتماع عظیم و ملی راهپیمایان تهرانی كه در میدان آزادی تهران گرد‌هم آمده بودند، ‌دهه فجر را یك گام به جلو، تولید و افق جدید و بالاتر و حركت نو و توفنده توصیف كرد و با اشاره به دستاوردهای گوناگون انقلاب اسلامی، احیای خودباوری را یكی از مهمترین این دستاوردها برشمرد و تأكید كرد: همه استعمارگران و سلطه‌گران برای تثبیت سلطه خود بر ملت‌ها، در گام اول خودباوری را از ملت‌ها می‌گیرند اما انقلاب اسلامی خودباوری را در ملت ایران زنده كرد و ملت ایران قدرت، عظمت و توانمندی خود را یكبار دیگر باور كرد.

وی با بیان اینكه امروز همه باور داریم كه هیچ آرمان و هدف بزرگی از دسترس ملت و جوانان ایران دور نیست، یكی دیگر از دستاوردهای انقلاب را احساس عزت و استقلال برشمرد و ملت ایران را مستقل‌ترین و عزیزترین ملت‌های عالم خواند.

رئیس جمهور در این زمینه افزود: انقلاب اسلامی همبستگی و وحدت ایجاد كرد و مرز‌های منطقه‌ای، قومی و قبیله‌ای، ‌‌گروهی و احزابی را در هم شكست و وحدت و همبستگی بی‌نظیری بر اساس توسل و توكل به خدا در ایران زمین به وجود آورد.

احمدی‌نژاد به پیشرفت‌های عظیم علمی و صنعتی ملت ایران به عنوان یكی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان كرد: امروز دانشمندان ایران در همه عرصه‌ها فعال هستند و در حوزه هوا‌فضا، ‌سكوهای پرتاب، ‌انواع پرتابگر‌ها، ماهواره‌ها، ایستگاه‌های زیر‌زمینی و مدیریت ماهواره‌ها ‌را می‌سازند و امروز در فكر آن هستند كه موجود زنده به فضا بفرستند.

وی ضمن ابراز امیدواری از فرستادن موجودات زنده به فضا برای آزمایش در سال 90 توسط دانشمندان ایرانی تأكید كرد: بر اساس برنامه‌‌ریزی‌های صورت گرفته، اولین انسان ایرانی قبل از سال 1400 با دستگاه پرتاب‌گر و تجهیزات ایرانی در فضا قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور با اشاره به حضور ایران در زمره معدود كشورهای دارای فناوری نانو‌تكنولوژی تصریح كرد: تا قبل از این، ملت ایران را به پسته و فرش می‌شناختند و هر زمان كه مسئولان كشور به سایر كشورها سفر می‌كردند، برای همتایان خود، پسته، هنر و فرش ایرانی هدیه می‌بردند اما امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم كه در سفرها، علاوه بر پسته و هنر دستی ایرانی، یك دستگاه پیشرفته و بسیار مجهز از نانو‌تكنولوژی و پیشرفت‌های فناوری ایران را به عنوان سوغات ایران به مسئولان سایر كشورها هدیه می‌دهیم.

تلاش مستكبران عالم برای ایجاد مانع در مسیر هسته‌ای شدن ایران بخش دیگری از سخنان احمدی‌نژاد بود كه وی در این زمینه یادآور شد: مستكبران عالم كه شاهد پیشرفت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به عنوان پیش‌قراول و خط‌شكن ملت‌ها بودند، تلاش كردند مانع دسترسی ملت ایران به قله‌های هسته‌ای شوند، اما امروز همه چرخه‌ هسته‌ای در اختیار دانشمندان و جوانان ایران زمین‌ قرار گرفته است.

رئیس‌ جمهور با بیان اینكه آنها همه توان خود را برای جلوگیری از رسیدن ملت ایران به قله‌های پیشرفت بسیج كردند، 2 راه را پیش روی مستكبران متصور شد و راه اول را ادامه مسیر قبل كه مسیری تجربه شده است، برشمرد.

"شما همه قدرت شیطانی و مادی خود را بسیج كردید كه ایران هسته‌ای نشود كه اگر بخواهید همین مسیر را ادامه دهید، شكست خواهید خورد. "

احمدی‌نژاد راه دوم را راه تعامل، همراهی و همكاری به جای تقابل دانست و خطاب به مستكبران عالم تأكید كرد: اگر با ‌ایران همراهی كنید، ‌ما نیز ‌استقبال می‌كنیم، اما اگر به خیالات خام خود ادامه دهید، ملت ایران راه خود را ادامه خواهد داد و هیچ نیازی به شما نخواهد داشت.

وی ادامه سخنان خود را به پیشرفت‌های دانشمندان ایران در عرصه‌های بیوتكنولوژی، ساخت داروهای جدید و روش‌های درمانی جدید از جمله سلول درمانی اختصاص داد و با اشاره قرار گرفتن دانشمندان ایرانی در رده‌های برتر جهانی در این زمینه تصریح كرد: امروز صنعت ملت ایران نیز به سرعت در حال پیشرفت است و طی 5 سال اخیر ظرفیت فولاد، سیمان، پتروشیمی، آلومینیوم، مس و صنایع پایه و مادر 2 برابر شده ‌و امروز ‌یك حركت سنگین سرمایه‌گذاری در زمینه‌های صنعت و كشاورزی در تمام ایران در جریان است.

رئیس جمهور یكی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را عمران و آبادانی ذكر كرد و با اشاره به 3 مقطع تاریخی كه در ایران عمران و آبادانی انجام شده است، یادآور شد: دوره اول به قبل از اسلام و در زمان امپراطوری‌ها چند‌صد ساله برمی‌گردد كه بخشی از میراث فرهنگی كشور به آن زمان تعلق دارد و دوره دوم نیز مربوط به دوران صفویه است كه در این زمان نیز عمران و آبادانی گسترده‌ای در سراسر ایران انجام شد و بخش‌های وسیعی از میراث فرهنگی امروز و ساختمان‌ها، پل‌ها و تأسیسات كشور مربوط به این دوره است.

احمدی‌نژاد دوره سوم عمران و آبادانی در كشور را مربوط به دوران پس از انقلاب اسلامی و در نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و سازندگی صورت گرفته در طی 32 سال پس از انقلاب را در طول تاریخ ایران بی‌‌نظیر خواند.

وی حضور 150 ساله استعمارگران و دولت‌های بی‌لیاقت در ایران را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینكه در این دوره عمران و آبادانی با مانع روبه رو شد و شهرها، روستاها، كشاورزی، صنعت، فرهنگ و علم به سمت نابودی رفت، تأكید كرد: امروز حركت سازندگی در تمام ایران در زمینه‌های گوناگون به سرعت ادامه دارد.

رئیس جمهور حركت در جهت اجرای عدالت را یكی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و با اشاره به تولید 25 میلیون تنی بخش كشاورزی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان كرد: امروز تولید كشاورزی ایران از مرز 100 میلیون تن در سال گذشته است.

 

22 بهمن در حقیقت سرآغاز حكومت الله بر جهان است
احمدی‌نژاد در اجتماع میلیونی راهپیمایان 22 بهمن- 1
22 بهمن در حقیقت سرآغاز حكومت الله بر جهان است

رئیس‌جمهور انقلاب را ثمره فداكاری و مجاهدت همه انبیا و اولیای الهی و همه صالحان و مجاهدان عنوان كرد و گفت: 22 بهمن در حقیقت سرآغاز حكومت الله بر جهان است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) كه به مناسبت 22 بهمن در میدان آزادی در خیل جمعیت مردم تهران سخنرانی می‌كرد، ضمن گرامیداشت دهه فجر، با بیان اینكه انقلاب اسلامی یك سال و یك گام دیگر به اهداف خود نزدیك شده‌است، تصریح كرد: بدون تردید 22 بهمن 57 یك حادثه عظیم در سیل تاریخی بشر به سوی قله‌های كمال انسانی است.

وی ادامه داد:‌ امروز بر همه آشكار شده كه انقلاب اسلامی یك حركتی بر پایه قومیت‌گرایی ایرانی، یا حركتی برای منافع حزبی و گروهی و یك حركت بر مبنای منافع ملی كه امروز در دنیا رایج است، نیست.

"همه می‌بینند این انقلاب عظیم بعد از 32 سال برخلاف حركت‌ها و نهضت‌های معمول دنیا نه تنها كم فروغ و یا منحرف نشده است، بلكه پرشورتر، پرقدرت‌تر، زنده‌تر و شاداب‌تر و قوی‌تر از روز اول نه تنها در ایران بلكه در عرصه‌ بین‌المللی نیز حضوری شفاف و اثرگذار و سرنوشت‌ساز دارد. "

رئیس‌جمهور رمز این ماندگاری و پایداری را ویژگی‌های انقلاب اسلامی عنوان كرد و گفت: این انقلاب نتیجه یك اندیشه و آرمان و یك مجاهدت پیگیر و مقاومت ستودنی، است؛ البته حفظ و تداوم انقلاب نیز نیازمند همین اندیشه و آرمان و همین ایستادگی و مقاومت است.

احمدی‌نژاد با اشاره به برخی مضامین آرمان‌های انقلاب اسلامی و اولین و مهم‌ترین وجه انقلاب را توجه به انسان و احیای كرامت انسانی دانست و اظهار داشت: همه پیامبران الهی آمده‌اند تا حقیقت انسان را به انسان معرفی كنند و آمده‌اند تا انسان را در مسیر كمال الهی هدایت كنند و آمده‌اند بگویند كه انسان باید خلیفه و جانشین خدا و تجلی اسماء‌ الهی در عالم باشد.

وی با تاكید بر اینكه انسان باید مظهر علم، حكمت، ‌قدرت، رافت،‌ رحمانیت، خلاقیت و حاكمیت خدا باشد، افزود: تجلی این صفات در انسان و میل به قله كمال تنها و تنها در سایه توحید و عبودیت ممكن است چرا كه خارج از مسیر توحید و عبودیت محال است كه انسان به عزت و كمال برسد و تجلی اسماء‌ الهی در عالم بشود.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود توحید را به معنای نبود هیچ منشاء‌ و اثری در عالم به جز خدای متعال، توصیف و خاطرنشان كرد: عبودیت یعنی آنكه انسان تسلیم امر خدا باشد و خود را در مسیر مشیت الهی قرار بدهد. البته آزادی حقیقی و كرامت انسانی فقط و فقط در سایه توحید و عبودیت خدای یگانه امكان تحقق دارد.

احمدی‌نژاد واسطه حركت انسان در مسیر توحید و عبودیت و حلقه اتصال به آسمان را انسان كامل و راه نورانی ولایت و امامت برشمرد و تاكید كرد: همه پیامبران آمده‌اند تا بشر را با این حقیقت روشن كنند و هنوز انسان آنگونه كه باید، شناخته نشده است.

وی تصریح كرد: استعدادهای الهی انسان آنگونه كه باید شكوفا نشده و جز معدودی از بزرگان اصلی كسی طعم حقیقی انسان بودن و تجلی اسماء الهی بودن را نچشیده است؛ و هنوز انسان به معنای عمیق و گسترده آن شكوفا نشده است و آن چیزی كه خدای متعال خلق كرد و خواست كه انسان به او برسد،‌ هنوز محقق نشده است.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: در طول تاریخ دنیاپرستان، مكاتب مادی، ‌جریانات فكری و سیاسی یكی پس از دیگری آمده و هر كدام در پی تأمین منافع گروهی و طایفه‌ای حقیقت انسان را پایمال كرده‌اند.

"اندیشه ماركسیستی در برابر ما است كه خوشبختانه به تاریخ پیوست و اندیشه سرمایه‌داری نیز امروز همان كاری را می‌كند كه ماركسیست‌ها كرده‌اند یعنی تحقیر انسان و له كردن حقیقت انسان؛ كه آن نیز در حال افول است. "

احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد: آنها آمدند با تحقیر كردن حقیقت انسان او را تا مرز سقوط و اضمحلال پیش ببرند؛ فقر، تبعیض، جنگ و چپاول را بر ملت‌ها تحمیل كردند اما در اوج یاس و در نقطه شكستن همه امید بشریت بر همه زمین و جامعه بشری، انقلاب اسلامی آمد، امام آمد، ملت بزرگوار ایران با یك لبیك تاریخی و تاریخساز به امام پیوست و با انقلاب عظیم خود بیداری انسانی و جهانی را پایه‌گذاری كرد و راه احیا و بازیابی كرامت و حقیقت انسانی را پیش روی ملت ایران و جامعه بشری قرار داد.

وی وجه اول انقلاب را احیای كرامت انسان، حقیقت انسان، ماموریت انسان و ظرفیت‌های عظیم الهی انسانی خواند و وجه دوم انقلاب را پیگیری آرمان حكومت جهانی كه سرشار از یگانه‌پرستی و عدالت دانست.

رئیس‌ جمهور ادامه داد: بدون حاكمیت عدالت و توحید در جهان امكان شكوفایی انسان،‌امنیت و صلح و كرامت انسانی وجود ندارد. چرا كه همه پیامبران الهی آمده‌اند تا بشریت را در مسیر این آرمان بزرگ هدایت كند. همه پیامبران آمده‌اند تا بشریت را یك گام به سمت موعود و میعاد هدایت كنند.

احمدی‌نژاد با تاكید بر اینكه عدالت مهمترین دستور كار انبیاء الهی است، گفت: عدالت مقدمه شكوفایی انسان است و تا عدالت در زمین حاكم نشود استعدادهای الهی انسان فرصت بروز و ظهور پیدا نمی‌كند چرا كه عدالت زمینه‌ساز شكوفایی استعدادهای الهی انسان است.

وی تصریح كرد: برپایی یك حكومت جهانی كه سرشار از توحید و عدالت و عشق و محبت باشد، آرمان همه انبیاء‌ الهی بوده است چرا كه همه اولیا و صالحان آمده‌اند تا كاروان بشریت را به سمت آن نقطه نورانی هدایت كنند و این وعده همه انبیا است كه اگر محقق نشود، اساس خلقت انسان ابتر است و بعثت پیامبران الهی ناكام است.

رئیس‌جمهور با بیان اینكه انقلاب اسلامی آمد و در نقطه مقابل اندیشه مادی منقطع از آسمان قرار گرفت و فریاد توحید و عدالت جهانی را سرداد، افزود: امروز بر همگان روشن شده است كه حاكمیت توحید و عدالت در جهان بدون حكومت انسان كامل ناشدنی است به همین دلیل است كه انقلاب آمد تا همگان را به انسان كامل یعنی ذخیره و میراث دار انبیاء ‌الهی و زیباترین پدیده هستی دعوت كرد.

احمدی‌نژاد انقلاب را ثمره فداكاری و مجاهدت همه انبیا و اولیای الهی و همه صالحان و مجاهدان عنوان كرد و گفت: این انقلاب متعلق به همه انسان‌ها و ملت‌ها و هر فطرت پاكی است كه در هر نقطه عالم حضور دارد.

"انقلاب اسلامی در متن حركت عمومی جهان به سمت موعود و بازگشت انسان به فطرت الهی و آرمان الهی انبیاء و قله كمال انبیاء‌ الهی یعنی حضرت محمد مصطفی (ص) قرار دارد. "

رئیس‌جمهور ادامه داد:22 بهمن در حقیقت سرآغاز حكومت الله بر جهان است. اعتقاد به این حقیقت و اندیشه و آرمان یعنی اینكه قدرت فقط از آن خداست و همه عالم به دست خداست و تحت حاكمیت اوست و قدرت‌های فاسد انسانی اصالتی ندارند و به لطف خدا همه رفتنی هستند.

|
 

بازتاب راهپیمایی 22بهمن در رسانه‌های جهان
بازتاب راهپیمایی 22بهمن در رسانه‌های جهان

بازتاب راهپیمایی 22 بهمن در رسانه های جهان

راهپیمایی میلیونی مردم ایران، رسانه‌های غرب را "كیش و مات " كرد

    حضور عظیم و میلیونی مردم ایران در تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و بیعت مجدد با نظام و رهبری و برائت از فتنه‌گران در سی‌ویكمین سالروز پیروزی انقلاب، رسانه‌های غربی را مبهوت و سردرگم كرد.

به گزارش فارس، حضور گسترده و میلیونی ایرانیان در بیعت مجدد با آرمانهای نظام جمهوری اسلامی و رهبری و برائت از فتنه گران در سی‌ویكمین سالروز پیروزی انقلاب، در رسانه‌های بین‌المللی بازتابی گسترده‌ای داشت و هر یك از رسانه‌های بین‌المللی از روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی گرفته تا پایگاه‌های خبری، این روز عظیم ملت ایران را در صدر اخبار خود قرار دادند و برخی از رسانه‌های غربی از جمله بی بی سی و نیز خبرگزاری رویترز سعی كردند كه از كنار این حضور گسترده به سادگی بگذرند یا آن را كم رنگ جلوه دهند.

*شبكه تلویزیونی "بی بی سی " رسانه دولتی انگلیس كه مدعی بی طرفی در اطلاع رسانی است، حضور ده‌ها میلیون ایرانی در بیعت با نظام و رهبری و برائت از فتنه گران در حماسه 22 بهمن 88 را به هزاران نفر تقلیل داد و به این ترتیب بار دیگر كینه و بغض این دولت منفور و استعمارگر را به نمایش گذاشت.
این شبكه خبری انگلیسی كه در ماه‌های اخیر تلاش داشت با رویكردی خاص اخبار داخلی ایران را پوشش دهد به نقل از "جان لین " خبرنگار خود در تهران مدعی شد كه در راهپیمایی امروز درگیری روی خواهد داد.


*خبرگزاری رویترز كه با وجود پوشش خبری گسترده دیگر رسانه‌های بین‌المللی از راهپیمایی عظیم ملت ایران سكوت اختیار كرده بود، ساعاتی پس از شروع مراسم امروز با مشاهده عظمت ملت ایران سرانجام سكوت خود را شكست؛ اما در كوچك نمایی حضور بیش از پنج میلیون نفری مردم تهران، تعداد جمعیت را به ده ها هزار نفر تقلیل داد.
رویترز همچنین تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران تاكنون چالش‌های بسیاری را توانسته با موفقیت پشت سر گذارد.
تا قبل از انتشار این خبر، خبرگزاری انگلیسی رویترز فقط به انتشار اخباری درباره گفت‌وگوی تلفنی "محمود احمدی‌نژاد " رئیس جمهور ایران با "بشار اسد " رئیس جمهور سوریه در روز چهارشنبه اكتفا كرده بود، اما نتوانست به حضور گسترده و عظمت ملت ایران در حمایت از نظام جمهوری اسلامی مقاومت كند و سكوت خود را شكست و در شرایطی كه در راهپیمایی سی‌ویكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی میلیون‌ها ایرانی شركت كردند دست‌اندركاران رویترز كه از این خروش مردمی مات و مبهوت شده بودند با سردرگمی در انتشار گزارش‌های خود به برخی گزارش‌های تایید نشده تكیه كردند.
خبرگزاری انگلیسی "رویترز " در گزارشی به نقل از برخی از سایت‌های مخالفان مدعی شد كه نیروهای امنیتی با معترضان درگیر شدند.


*خبرگزاری فرانسه با اعلام خبر حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن اعلام كرد كه مردم در این راهپیمایی پلاكاردهای "مرگ‌بر‌آمریكا " و "مرگ بر اسرائیل " در دست داشتند.
خبرگزاری فرانسه كه از صبح پنجشنبه به پوشش راهپیمایی میلیونی ملت‌ ایران پرداخته بود در خبری اعلام كرد كه مردان، زنان و كودكان ایرانی پلاكاردها و پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند كه بر روی آن "شعار مرگ بر آمریكا " و "مرگ بر اسرائیل " نوشته شده بود.
این خبرگزاری ادامه داد كه جمعیت مردم به سمت میدانی در جنوب غرب تهران [میدان آزادی] حركت كردند و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 11 فوریه سال 1979 میلادی [22 بهمن سال 1357] را جشن گرفتند.
خبرگزاری فرانسه به حضور میلیونی مردم ایران در این تظاهرات اشاره و اعلام كرد كه تلویزیون ایران گفته است كه "22 بهمن نماد وحدت مردم ایران است ".

*خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارشی از بازتاب راهپیمایی عظیم ملت ایران نوشت كه صدها هزار ایرانی در گرامیداشت سالروز 22 بهمن به خیابان‌ها آمده‌اند تا حمایت خود را از نظام این كشور به نمایش بگذارند.
آسوشیتدپرس در ادامه نوشت: در میدان آزادی تهران، جمعیت عظیمی در حالی كه پرچم‌های ایران و تصاویر "آیت‌الله خمینی " بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و همچنین تصاویری از "آیت‌الله خامنه‌ای " را در دست داشتند، گردهم آمده بودند.


*خبرگزاری شینهوا در انعكاس راهپیمایی عظیم مردم ایران در سی‌ویكمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، آن را در راستای تجدید پیمان دوباره ملت ایران با نظام جمهوری اسلامی دانست.
این خبرگزاری چینی تاكید كرد: سیل عظیمی از ملت ایران با سر دادن شعارهای ضد آمریكایی و ضداسرائیلی از مناطق اطراف به میدان آزادی تهران آمدند تا سی‌ویكمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی بدارند.


*شبكه تلویزیونی فرانس 24 كه در تلاش برای كم‌رنگ جلوه‌ دادن حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن، تصاویر حضور گسترده مردم در میدان آزادی و خیابان‌های اطراف را به صورت زنده پخش می‌كرد، گزارش داد: در سی و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر رژیم سلطنتی غرب‌گرا در ایران، هزاران هزار نفر در حضوری گسترده حمایت خود را از دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران نشان دادند.
این شبكه تلویزیونی كه بارها در پخش‌های مختلف خبری سعی می‌كرد حضور برخی اغتشاشگران در راهپیمایی 22 بهمن را تقابل بزرگ بین حامیان نظام و مخالفان آن جلوه دهد، سرانجام به حضور گسترده و باشكوه مردم در این راهپیمایی اذعان كرد و گزارش داد: این حضور می‌تواند برگ برنده ایران در مذاكرات هسته‌ای این كشور با غرب باشد.
فرانس 24 همچنین سخنان رئیس جمهور ایران در میدان آزادی را به صورت زنده و مستقیم پخش كرد. این شبكه با پخش سخنان احمدی‌نژاد مبنی بر تولید سوخت هسته‌ای با غنای 20 درصد، به ظرفیت ایران برای تولید 3 برابری آن اشاره كرد.*روزنامه آمریكایی "واشنگتن پست " در گزارشی علیرغم حضور بیش از 5 میلیون تهرانی اعلام كرد كه روز پنجشنبه ده‌ها هزار نفر از ایرانیان به خیابان‌ها سرازیر شدند و 22 بهمن را جشن گرفتند.
واشنگتن پست اضافه كرد كه حاضران در راهپیمایی پرچم‌های ایران و تصاویر "آیت‌الله علی خامنه‌ای " رهبر ایران را در دست داشتند و به سمت میدان آزادی، جایی كه تجمع در آنجا برگزار می‌شد، حركت می‌كردند.
این روزنامه آمریكایی در ادامه نوشت كه رهبران معترضین از طرفداران خود خواسته‌ بودند در این راهپیمایی حضور پیدا كنند اما واشنگتن پست نتوانست عدم حضور آشوب‌طلبان در راهپیمایی روز 22 بهمن را توجیه كند.


*روزنامه آمریكایی "وال‌اسریت ژورنال " نیز سرانجام پس از چند ساعت بی‌توجهی به حضور گسترده ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن، در شرایطی كه خود را در رقابت رسانه‌های غربی برای پوشش این مراسم، عقب‌تر از بقیه می‌دید، این خبر را در صدر اخبار خود قرار داد و تاكید كرد كه هزاران نفر از مردم ایران در حالی كه پارچه ‌نوشته‌هایی متحدالشكل را حمل می‌كردند از خیابان‌های عریض تهران كه به میدان آزادی منتهی می‌شد به سمت این میدان حركت كردند تا به سخنرانی "محمود احمدی‌نژاد " رئیس‌جمهور ایران گوش فرا دهند.
وال‌استریت ژورنال همچنین تاكید كرد: تاكنون گزارشی از درگیری‌ها و یا تلاش برای پراكنده كردن جمعیت منتشر نشده است.*روزنامه آمریكایی "بوستون گلاب " در گزارشی درباره حضور گسترده ملت ایران در راهپیمایی عظیم سی‌ویكمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نوشت: 22 بهمن كه هر ساله میلیون‌ها نفر را تنها در پایتخت ایران به خیابان‌ها می‌كشاند، سالروز اتحاد ملت ایران است.


* شبكه خبری فاكس نیوز آمریكا در خبری به حضور چشمگیر ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن اذعان كرد و گزارش داد كه هزاران هزار نفر در این راهپیمایی حضور پ?دا كردند و22 بهمن را جشن گرفتند.
این شبكه خبری آمریكایی كه نتوانست حضور پرشور ملت ایران را نادیده بگیرد ادامه داد كه هزاران هزار نفر از مردم ایران با در دست داشتن نوشته‌ها و پارچه‌نوشته‌هایی به سمت میدان آزادی در حركت بودند تا به سخنان "محمود احمدی‌نژاد " رئیس جمهور ایران گوش فرا دهند.


*رسانه‌های صهیونیستی كه از ابتدا خط جریان شكاف و دو دستگی در بین صفوف ملت ایران را دنبال می كردند، سعی كردند، حضور میلیونی و گسترده مردم در راهپیمایی22بهمن را كم‌رنگ جلوه دهند. راهپیمایی ملت ایران در سی و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن امسال در صدر رسانه‌های صهیونیستی قرار گرفت، اما روزنامه‌های صهیونیستی همگام با رسانه‌های غربی در تلاش برای كمرنگ جلوه دادن راهپیمایی میلیونی مردم ایران در روز 22 بهمن به فرافكنی پرداخته و از حضور آشوبگران در این راهپیمایی خبر دادند.
روزنامه صهیونیستی "معاریو " با اشاره به آغاز راهپیمایی سی‌ و یكمین سالگرد انقلاب اسلامی در ایران از حضور صدها هزار نفری مردم در حمایت از انقلاب خبر دادند.
این روزنامه در ادامه نوشت: بر اساس گزارش‌ها و تصاویر تلویزیون ایران صدها هزار نفر از مردم ایران در حمایت از دولت و نظام به خیابان‌ها ریخته و شعارهایی در طرفداری از حكومت ایران و علیه مخالفان ایران سر دادند.
این روزنامه كه از حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی امروز دچار یاس و سردرگمی شده‌، حضور نیروهای انتظامی را كه برای برقراری نظم مستقر شده‌اند، توجیه‌ای برای عدم حضور آشوب‌طلبان در این راهپیمایی دانست.
روزنامه "هاآرتص " پیش از آغاز راهپیمایی نوشت كه انتظار می‌رود میلیون‌ها نفر در راهپیمایی امروز حضور پیدا كنند.
این روزنامه نیز همگام با دیگر رسانه‌های صهیونیستی به پوشش گسترده خبر احتمال حضور اغتشاشگران در این راهپیمایی پرداخت.
روزنامه "جروزالم پست " با انتشار خبر آغاز راهپیمایی سی و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب از حضور صدها هزار نفری مردم در این راهپیمایی خبر داد.
این رسانه‌ها حضور میلیونی مردم در راهپیمایی را كمرنگ جلوه داده و به گمانه‌زنی درباره احتمال حضور آشوبگران در این راهپیمایی پرداختند.
روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت " نیز حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن را سانسور كرد و همسو با سایر رسانه‌های صهیونیستی و غربی تنها بخشی از سخنرانی رئیس جمهور را منتشر كرد.


*شبكه تلویزیونی "الجزیره " با پوشش اخبار مربوط به مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گزارش داد كه ایران سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را با آغاز طرح‌های فضائی جشن گرفت.
شبكه الجزیره در گزارشی اعلام كرد كه ایران در سی‌ و یكمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با موفقیت موشك حامل ماهواره را پرتاب كرد و به این ترتیب برای افتتاح سه ماهواره ساخت داخلی آماده می‌شود.


*خبرگزاری "ترندنیوز " آذربایجان در خبری درباره برگزاری مراسم سی‌ویكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوشت كه ایرانیان در تمامی 818 شهر و 4 هزار روستای خود راهپیمایی‌هایی را برگزار كردند.
ترند نیوز به تظاهرات عظیم مردم تهران اشاره كرد و نوشت كه تظاهرات كنندگان به سمت میدان آزادی حركت می‌كردند و شعارهایی نظیر "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی " و "مرگ بر آمریكا " و "مرگ بر اسرائیل " سر می‌دادند.


*پایگاه اینترنتی هفته نامه "الانتقاد " با پوشش خبری راهپیمایی یوم الله 22 بهمن اعلام كرد كه میلیون‌ها ایرانی با حضور در خیابانها سی و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جشن گرفتند.
این هفته‌نامه افزود: شهر "تهران " پایتخت ایران بوی‍ژه میدان‌های آزادی و انقلاب اسلامی امروز مملو از میلیون‌ها نفر بود.


*پایگاه اینترنتی روزنامه "القدس العربی " چاپ لندن گزارش داد كه مردم ایران در گرامیداشت سی و یكمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با تجمع در میدان آزادی در حمایت از آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران شعار دادند.
این پایگاه خبری در ادامه نوشت: شركت كنندگان در راهپیمایی پرچم‌های ایران و پلاكاردهایی با خود حمل می‌كردند كه روی آن "مرگ بر اسرائیل " و "مرگ برآمریكا " نوشته شده بود. |
 

تصاویر: راهپیمایی یوم الله ‌٢٢ بهمن در تهران

تصاویر: راهپیمایی یوم الله ‌٢٢ بهمن در تهران

 

 

نظرات() 
kandicelandstrom.exteen.com
سه شنبه 2 خرداد 1396 01:22 ب.ظ
Hi there, I desire to subscribe for this web site to get hottest updates, so
where can i do it please assist.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :