تبلیغات
صاحبان سبز - قبل از طلاق به این توصیه ها توجه کنید

صاحبان سبز

دوشنبه 19 اردیبهشت 1390

قبل از طلاق به این توصیه ها توجه کنید

نویسنده:   

قبل از طلاق به این توصیه ها توجه کنید

اگر برای جدایی از همسرتان، تشکیل پرونده داده اید، باید مواظب باشید که طوری برخورد کنید که وضعیت آشفته خود را از آنچه که هست بدتر نکنید. شاید فرصتی پیش بیاید که خود شما بتوانید از تقاضای طلاق  صرف نظر کنید. در این میان، چیزهایی که ممکن است در نظر شما بی اهمیت جلوه کند، ارزش زیادی پیدا می کند و حتی ممکن است در زندگی مشترک شما سرنوشت ساز واقع شود.به عنوان مثال:

- ممکن است شما که قصد جدایی از همسرتان را دارید ، برای این که همسر خود را مقصر نشان دهید و دلسوزی و حمایت دوستان و فامیل را به خود جلب کنید، در مورد همسر خود نزد آنان بدگویی کنید. ممکن است در این میان عده ای فرصت طلب و دشمنِ دوست نما بخواهند از این فرصت استفاده کنند و بدی های همسر شما را از آنچه که هست بزرگتر جلوه دهند که این باعث می شود شما بیشتراز همسر خود بیزار شوید و فرار کنید.

اگر احساس کردید که همسرتان پشیمان شده او را مجبور نکنید که در مقابل آشنایان و دوستان اعتراف کند که اشتباه کرده چون ممکن است از فکر زندگی مجدد با شما منصرف شود و از روی لجبازی برای طلاق پافشاری کند.

- ممکن است شما به خاطر وضعیت ناراحت کننده ای که به خاطر درخواست طلاق برای تان ایجاد شده ، خیلی پریشان و ناراحت شوید. این وضعیت ممکن است شما را نسبت به کارهای ضروری و شخصی روزمره بی تفاوت و بی علاقه کند. مثلاً ممکن است میل به غذا خوردن را از دست بدهید و آنقدر گرسنگی را تحمل کنید که دچار ضعف شوید و چون عقل سالم در بدن سالم است وقتی ضعف و گرسنگی غلبه کرد، دیگر فکرتان درست کار نمی کند و در نتیجه نمی توانید برای جدایی خود از همسرتان ، تصمیم درست و خردمندانه ای بگیرند.

- بعضی از زوجین – شاید شما هم جزو این دسته باشید - برای رهایی از  استرس  و ناراحتی به خاطر طلاق ، بدون تجویز پزشک از داروهای خواب آور و مسکن استفاده می کنند که این داروها مسلماً اثر سوء ، بر جسم و اعصاب آنها خواهند داشت.

- حتی ممکن است برخی از شما به جای صحبت با افراد متخصص و آگاه و دلسوز در مورد جدایی از همسر ، ارتباط خود را با دوستان و آشنایان کاهش دهید یا حتی قطع کنید. این انزوا و گوشه گیری به جای این که به شما احساس آرامش بدهد، بیشتر شما را آشفته و مضطرب خواهد کرد. چون وقتی انسان در شرایط دشوار و استرس زا  قرار می گیرد ، رفت و آمد با کسانی که دوستشان دارد و یا قابل اعتماد هستند ، می تواند باعث احساس امنیت و آرامش شما شود.

- معمولاً زن و شوهری که قصد جدایی از یکدیگر را دارند بارها و به طور مکرر با یکدیگر جر و بحث کرده اند و یا بارها دعوا کرده و با یکدیگر قهر کرده اند و چون بعد از هر دعوا یا قهر و آشتی نتوانسته اند یک راه حل مناسب برای مشکل خودشان پیدا کنند، فکر می کنند که زندگی مشترک غیرممکن و بی فایده است. در صورتی که چنین افرادی باید همیشه به یاد داشته باشند که همه دعواها و قهرها لزوماً منجر به طلاق نمی شود. چه بسا ممکن است که اگر با یک فرد با تجربه و متخصص در این مورد صحبت کنید، مشکلات شما رفع شود و از درخواست طلاق پشیمان شوید.

- پای فرزندان بیگناه خود را به معرکه نکشید و آنها را مجبور نکنید که از شما دفاع کنند و به اصطلاح ، گروه بندی نکنید.

- اگر احساس کردید که همسرتان پشیمان شده او را مجبور نکنید که در مقابل آشنایان و دوستان اعتراف کند که اشتباه کرده چون ممکن است از فکر زندگی مجدد با شما منصرف شود و از روی لجبازی برای طلاق پافشاری کند.

درخواست طلاق به خاطر خواستگاری از دختر خاله!!!

درخواست طلاق به خاطر خواستگاری از دختر خاله!!!

درخواست طلاق به خاطر خواستگاری از دختر خاله!!!


 
زوج جوانی با حضور در شعبه 268 مجتمع قضایی خانواده دادخواست طلاق توافقی خود را به رئیس این شعبه ارائه كردند.

مرد جوان كه 33 ساله بود درباره علت اختلاف با همسرش به قاضی عموزادی گفت: همسرم فهمیده است كه قبل از خواستگاری از او،‌ از دختر خاله‌اش خواستگاری كرده‌ بودم و به همین دلیل تصمیم به جدایی گرفته است.

وی ادامه داد: همسرم از اقوام دور ما بود و در شهرستان زندگی می‌كرد. من ابتدا به خواستگاری دختر خاله همسرم رفته بودم كه او به من جواب منفی داد. مدتی بعد به شهرستان رفتم و بعد از آشنایی با همسرم، به عقد هم درآمدیم.

مرد جوان گفت: دختر خاله همسرم در مراسم عقد ما نبود و از اینكه من به خواستگاری دخترخاله‌اش رفتم هم خبر نداشت تا اینكه در اولین فرصتی كه آنها همدیگر را دیدند موضوع فاش شد و همسرم بنای ناسازگاری گذاشت.

وی ادامه داد: همسرم مدعی است من به او علاقه ندارم و به همین دلیل می‌خواهد از من جدا شود.

همسر جوان این مرد كه در دادگاه حضور داشت با بیان اینكه اظهارات شوهرش را قبول ندارد، گفت: من مشكلی با خواستگاری همسرم از دختر خاله خود ندارم بلكه متوجه شدم دختر خاله‌ام به اخلاق ناپسند شوهرم مانند دروغگو و شكاك بودن پی برده است و به همین دلیل من هم خواستار جدایی از او هستم.

با اصرار زن جوان به جدایی و بخشیدن 214 سكه مهریه در قبال حكم طلاق، قاضی عموزادی حكم طلاق توافقی این زوج جوان را 8 ماه بعد از عقدشان صادر كرد
 

زندگی مشترك 2 دخترخاله با یك شوهر به پایان رسید

زندگی مشترك 2 دخترخاله با یك شوهر به پایان رسید


زوج مسنی با حضور در شعبه 271 مجتمع قضایی خانواده، بعد از گذشت 21 سال از زندگی مشترك، دادخواست طلاق توافقی ارائه كردند.مرد مسن كه 59 ساله بود به قاضی مردانی، رئیس شعبه 271 مجتمع قضایی خانواده گفت: حدود 30 سال قبل با همسرم ازدواج كردم ولی بعد از گذشت چند سال از این ازدواج متوجه شدیم كه همسرم قادر به بچه‌دار شدن نیست.

وی با بیان اینكه همسرم بعد از اطلاع از این موضوع به من پیشنهاد ازدواج مجدد داد ، اضافه كرد: او اصرار زیادی برای ازدواج مجدد من داشت و حتی دختر خاله خودش را به من پیشنهاد داد. با اصرار همسرم ، به خواستگاری دخترخاله‌اش رفتیم و بعد از موافقت خانواده همسر دوم، در سال 67 و با مهریه 30 هزار تومانی ، او همسر من شد. در این سال‌ها زندگی خوبی را با همسران خود پشت سر گذاشتم و از همسر دوم خود صاحب 2 فرزند شدم كه در حال حاضر هر دوی آنها دانشجو هستند.

مرد مسن گفت: مدتی قبل به خاطر موضوع كوچكی ، اختلافی بین همسران من به وجود آمد كه آنها به جای رفع این اختلاف، به آن دامن زدند و كدورت‌ها را زیاد كردند. همسر من با دامن زدن به این اختلاف، شروع به ناسازگاری كرد و به جای اینكه این اختلاف را با منطق برطرف كند، از من خواست دختر خاله‌اش را طلاق بدهم.تمام تلاش خود را به كار گرفتم تا این اختلاف را برطرف و آنها را با هم آشتی دهم ولی همسر اولم به شدت اصرار می‌كرد كه من دختر خاله‌اش را طلاق بدهم. من هم به ناچار و بعد از مشورت با همسر دومم، تصمیم گرفتم كه همسر دومم را طلاق بدهم.

زن دوم این مرد كه در دادگاه حضور داشت به قاضی مردانی گفت: من در صورتی راضی به طلاق می‌شوم كه شوهرم تعهد كند تمام مهریه و حقوق من را پرداخت كند.

مرد مسن نیز گفت: من تعهد می‌كنم كه مهریه همسرم را به نرخ روز و دیگر حقوق او را پرداخت كنم.

قاضی مردانی نیز بعد از شنیدن اظهارات این زوج، حكم طلاق توافقی آنها را صادر كرد.


مرد نتوانست آهنگ زندگی‌اش را بخواند

مرد نتوانست آهنگ زندگی‌اش را بخواند

مرد نتوانست آهنگ زندگی‌اش را بخواند


 زنی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی درخواست جدایی خود را به قاضی یكی از شعب ارائه كرد.

این زن 30 ساله در حضور قاضی نجفی رئیس شعبه 234 این مجتمع قضایی با اشاره به این كه شوهرش بسیار به موسیقی علاقه دارد گفت: او دائم در حال مونتاژ و خوانندگی است و توجهش به من كمرنگ است.

زن در حضور قاضی نجفی با بیان اینكه حدود 7 سال است در زندگی شغل همسرش را تحمل می‌كند ،گفت: می خواهم از او جدا شده و تنها زندگی كنم. می‌خواهم به دور از موسیقی زندگی كنم.

مرد 34 ساله در دادگاه گفت: نمی‌توانم از این حرفه‌ام دست بكشم و همسرم بهانه می‌گیرد چرا كه این دلیلی مهمی برای جدایی نیست.

وی در مقابل قاضی نجفی افزود: موسیقی نه تنها شغل بلكه زندگی من است و من حتماً باید به این كارم به دلیل آینده‌ام ادامه دهم، همچنین من به این حرفه عشق می‌ورزم.

قاضی نجفی بیان كرد: به دلیل عدم شهود و مدارك لازم حكمی صادر نمی‌شود وی طرفین را به مراوده دعوت و پرونده را مختومه اعلام كرد.
 

لاغر شدن مرد شرط زن برای بخشش مهریه 300 سكه‌ای بود

لاغر شدن مرد شرط زن برای بخشش مهریه 300 سكه‌ای بود.

لاغر شدن مرد شرط زن برای بخشش مهریه 300 سكه‌ای بود.


زنی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست مهریه خود را به قاضی شعبه 245 این مجتمع قضایی ارائه كرد.

این زن در حضور قاضی این شعبه با بیان اینكه 5 سال از زندگی مشتركمان می‌گذرد، گفت: مهریه‌ام 300 سكه بهار آزادی است و آن را می‌خواهم و در صورت اینكه شوهرم لاغر نشود آن را نمی‌بخشم.

مرد در دادگاه حضور داشت و بیان كرد: نمی‌توانم مهریه زنم را بپردازم چرا كه وضع مالی خوبی ندارم و همسرم درخواست معقولی ندارد.

وی با بیان اینكه من فقط وعده‌های غذایی‌ام زیاد است، گفت: این شرطی كه همسرم گذاشته حاضرم قبول كنم با اینكه این كار بسیار برایم سخت است ولی حاضرم به دلیل بخشش مهریه زنم این كار را انجام دهم و موافقت كنم.

زن 35 ساله بار دیگر در مقابل قاضی بیان كرد: من حاضرم مهریه‌ام ببخشم ولی شوهرم وزنش را كم كند و متعهد به این كار شود.

با موافقت طرفین و اصرار زن، قاضی گفت: مرد متعهد می‌شود تا وزن خود را در مقابل بخشش مهریه زن كم كند و پرونده مختومه اعلام می‌شود و دادگاه حكمی مبنی بر بخشش مهریه به اصرار زن صادر كرد.
 

تقاضای طلاق زن در صورت عسر و حرج

تقاضای طلاق زن در صورت عسر و حرج


 چنانچه مردی چهار سال تمام غایب مفقودالاثر بوده و خبری از حیات و ممات او در دست نباشد، همسر وی می‌تواند به دادگاه رجوع و تقاضای طلاق كند.

اصطلاح عسرو حرج بعد از انقلاب وارد قوانین شد و لباس قانونی در 2 مورد به خود گرفت یكی در خصوص مستأجر كه حكم تخلیه او صادر شده و دیگری در مورد طلاق كه به درخواست زن صادر می‌شود.

نخستین بار پس از انقلاب ماده 1130 قانون مدنی در سال 61 اصلاح شد و به دادگاه اجازه داد چنانچه دوام زوجیت را موجب عسر و حرج زوجه بداند زوج را اجبار به طلاق كند.

عسر در لغت به معنی تنگی، سختی و دشواری است و حرج نیز به تنگی و فشار معنی شده است و گفته شده است هر عملی كه انسان را به تنگنا و ضیق اندازد و هر كاری كه انجام دادنش برای آدمی سخت و شاق باشد و موجب اعمال فشار و تنگنا شود؛ توان انسان‌ها در تحمل سختی‌ها و مشقت‌ها متفاوت است و تحمل برخی سختی‌ها ممكن است برای بعضی اشخاص غیر قابل تحمل باشد.

در صورتی كه ادامه زندگی مشترك برای زن ایجاد مشقت و سختی كند (عسر و حرج)، او می‌تواند با مراجعه به دادگاه و اثبات ادعایش به حكم دادگاه از زوج طلاق بگیرد.

طبق ماده 1130 قانون مدنی، در صورتی كه دوام زوجیت موجب عسر و حرج زوجه باشد وی می‌تواند به حاكم شرع مراجعه و تقاضای طلاق كند.

همچنین، چنانچه عسر و حرج مذكور در محكمه ثابت شود دادگاه می‌تواند زوج را اجبار به طلاق كند و در صورتی كه اجبار میسر نباشد زوجه به اذن حاكم شرع طلاق داده می‌شود.

عسر و حرج موضوع این ماده عبارت است از به وجود آمدن وضعیتی كه ادامه زندگی را برای زوجه با مشقت همراه ساخته و تحمل آن مشكل باشد.

مواردی كه در صورت احراز توسط دادگاه صالح از مصادیق عسر و حرج محسوب می‌شود شامل ترك زندگی خانوادگی توسط زوج حداقل به مدت شش ماه متوالی و به نه ماه متناوب در مدت یك سال بدون عذر موجه، اعتیاد زوج به یكی از انواع مواد مخدر یا ابتلا وی به مشروبات الكلی كه به اساس زندگی خانوادگی خلل وارد آورد و امتناع یا عدم امكان الزام وی به ترك آن در مدتی كه به تشخیص پزشك برای ترك اعتیاد لازم بوده است، در صورتی كه زوج به تعهد خود عمل نكند یا پس از ترك مجدداً به مصرف موارد مذكور روی آورد، بنا به درخواست زوجه، طلاق انجام خواهد شد همچنین محكومیت قطعی زوج به حبس پنج سال یا بیشتر، ضرب و شتم یا هر گونه سوء رفتار مستمر زوج كه عرفاً با توجه به وضعیت زوجه قابل تحمل نباشد و ابتلا زوج به بیماری‌های صعب العلاج روانی یا ساری یا هر عارضه صعب العلاج دیگری كه زندگی مشترك را مختل كند، است.
 

درخواست جدایی از مرد شیشه‌ای برای نجات فرزند

درخواست جدایی از مرد شیشه‌ای برای نجات فرزنداین زن در حضور قاضی شعبه 254 مجتمع قضایی خانواده یك گفت: شوهرم معتاد است و می‌خواهم از او جدا شده و حضانت فرزندم كه سه ساله است را برعهده بگیرم.

وی با بیان اینكه نگران زندگی فرزندم هستم، ادامه داد: من از اعتیاد شوهرم خسته شدم و او تا به حال 9 بار ترك اعتیاد كرده و باز به سمت این مواد كشیده شده است.

زن در حضور قاضی دادگاه بیان كرد: می‌خواهم با بی‌سرپرست كردن خودم، آینده فرزندم را نجات دهم و زندگی جدیدی بسازم.

وی با اشاره به اینكه هیچ چیزی جلوی تصمیم مرا نمی‌گیرد، اضافه كرد: شوهرم معتاد به شیشه است؛ او دیگر هر كاری بكند من در كنارش نمی‌مانم و جدا خواهم شد.

مرد 38 ساله در دادگاه حاضر شد و گفت: من همسرم را طلاق نمی‌دهم چرا كه زندگی‌ام را دوست دارم و ما باید 3 نفری به زندگی ادامه دهیم.

وی در حضور قاضی این شعبه ادامه داد: در نهایت همسرم معتاد می‌شود كه این مشكلی ندارد، آنها باید در كنار من بمانند.

زن بار دیگر در مقابل قاضی گفت: من در یك شركت مشغول به كار هستم و ماهی 150 هزار تومان بدون اضافه‌‌كاری حقوق می‌گیرم، در حقیقت می‌توانم زندگی‌ام را بچرخانم و خانه‌ای نیز دارم كه می توانم با فرزندم در آن زندگی كنم.

قاضی رسیدگی كننده به این پرونده، رسیدگی به این موضوع طلاق و پرونده را به كارشناس ارجاع داد و حكمی صادر نكرد.
 

شوهرم برای جلوگیری از تجمل‌گرایی، زندگی روی حصیر را انتخاب كرده است.

شوهرم برای جلوگیری از تجمل‌گرایی، زندگی روی حصیر را انتخاب كرده است.


 زنی در حضور قاضی دادگاه مدعی شد كه شوهرش فرش نمی‌خرد و او و فرزندانش را به بهانه جلوگیری از تجمل گرایی مجبور به زندگی روی حصیر كرده است.
زنی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواستی را به قاضی یكی از شعب ارائه كرد.

این زن 27 ساله در حضور قاضی شعبه 237 این مجتمع مدعی شد كه شوهرش خیلی قدیمی فكر می‌كند. او فرش برای منزل نمی‌خرد.

مرد 33 ساله كه در دادگاه حضور داشت، گفت: فرش، مبل، بوفه و وسایل دیگر باعث چشم و هم‌چشمی و تجمل‌گرایی زنم نسبت به سایر اقوام و بستگان می‌شود و من چنین شرایطی را نمی‌خواهم.

وی افزود: من به خاطر زن و فرزندانم این كار را انجام می‌دهم ولی آنها این موضوع را مبنی بر قدیمی فكر كردن و خساست من می‌دانند در صورتی كه باید از من ممنون باشند.

زن بار دیگر گفت: من دارای 2 فرزند 8 و 6 ساله هستم و حدود 9 سال است كه با شوهرم زندگی می‌كنم. شوهرم با اینكه پول دارد ولی به بهانه چشم و هم‌چشمی و جلوگیری از تجمل‌گرایی وسیله‌ای نمی‌خرد و پولی خرج نمی‌كند.

زن ادامه داد: ما روی یك حصیر زندگی می‌كنیم و تلویزیون و بوفه و حتی گاز درست و حسابی نداریم و حالا من نفقه‌ام را می‌خواهم تا زندگی‌ام را سر و سامانی بدهم.

قاضی رسیدگی كننده به این پرونده در پایان، مرد را محكوم به پرداخت 300 هزار تومان ماهانه به عنوان نفقه به زن و فرزندانش كرد.
 

هزار سكه طلا مجازات مهربانی‌های مرد

هزار سكه طلا مجازات مهربانی‌های مرد

هزار سكه طلا مجازات مهربانی‌های مرد


 زنی 29 ساله با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست مهریه خود را به قاضی یكی از شعب ارائه كرد.

این زن در حضور قاضی شعبه 238 این مجتمع قضایی خانواده گفت: ما حدود دو سال است كه با هم زندگی كردیم و من قصد جدایی ندارم و می‌خواهم فقط مهریه‌ هزار سكه‌ای خود را بگیرم.

وی با بیان اینكه شوهرم را دوست دارم، ادامه داد: شوهرم وضعیت مالی خوبی دارد و می‌تواند این مهریه را به من بدهد.

زن در حضور قاضی این شعبه گفت: شوهرم بسیار مهربان است و مهریه‌ام را پرداخت می‌كند و من برای اینكه شوهرم نمی‌داند چگونه باید آن را به من بدهد به دادگاه آمدم؛ من زندگی و شوهرم را دوست دارم و فقط مهریه‌ام را می‌خواهم.

مرد 32 ساله در دادگاه خانواده یك حضور داشت و گفت: من حاضرم مهریه زنم را بپردازم و به صورت 500 سكه نقد و بقیه را قسطی می‌دهم.

وی ادامه داد: من وسعم در این حد است و بیشتر از این نمی‌توانم بدهم و همسرم این را می‌فهمد و قبول می‌كند.

قاضی رسیدگی كننده به این پرونده، مرد را محكوم به پرداخت مهریه زن به صورت 500 سكه نقد و مابقی قسطی شد.
 

زنم فقط وسایل گرانقیمت می‌خواهد

زنم فقط وسایل گرانقیمت می‌خواهد

زنم فقط وسایل گرانقیمت می‌خواهد مردی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست طلاق خود را به قاضی نجفی رئیس شعبه 234 این مجتمع قضایی ارائه كرد.

این مرد در حضور قاضی نجفی بیان كرد: من از همه نظر همسرم را تأمین مالی كرده‌ام ولی او بسیار پرتوقع است.

وی با بیان اینكه پنج سال است از زندگی مشترك‌مان می‌گذرد، گفت: وقتی با همسرم به خرید می‌رویم او دست روی وسایل گران قیمت می‌گذارد تا با نخریدن من، زندگی را به كام‌مان تلخ كند.

مرد در مقابل قاضی اظهار داشت: من از این وضع خسته شدم و می‌خواهم همسرم جدا شوم؛ او قصد زندگی كردن درست با من را ندارد و چرا كه اگر قصد داشت به این شكل رفتار نمی‌كرد.

وی بیان كرد: ما فرزندی نداریم در واقع رفتار و پرتوقعی زنم باعث شده تا ما به هیچ چیزی در زندگی مشترك‌مان فكر نكنیم.

مرد در مقابل قاضی اضافه كرد: گویی همسرم قصد ورشكسته كردن مرا دارد من می‌خواهم هر چه زودتر از او جدا شوم.

وی با بیان اینكه همسرم بد اخلاق است، گفت: همسرم پرتوقع و خودخواه است و مفهوم زندگی را در انتظار داشتن از مرد و پرتوقعی می‌بیند.

قاضی نجفی بیان كرد: با توجه اظهارات مرد و عدم حضور شهود و زن رسیدگی به پرونده به جلسه آینده موكول می‌شود.

نظرات() 
[ آدرس وبسایت ]
یکشنبه 4 تیر 1396 10:23 ب.ظ
We're a gaggle of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your site offered us with helpful information to work on. You have
performed an impressive job and our entire community will likely be
grateful to you.
jackpalacio.hatenablog.com
سه شنبه 2 خرداد 1396 03:13 ب.ظ
Wow that was odd. I just wrote an really long comment but
after I clicked submit my comment didn't appear. Grrrr...
well I'm not writing all that over again. Anyway, just wanted to
say wonderful blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :