تبلیغات
صاحبان سبز - آیت‌الله شریعتمداری درگذشت

صاحبان سبز

جمعه 20 خرداد 1390

آیت‌الله شریعتمداری درگذشت

نویسنده:   

 

 

 

آیت الله سید عبدالرسول شریعتمداری جهرمی از مفاخر علمی و فقهی حوزه علمیه قم در سن 82 سالگی بر اثر بیماری در قم دارفانی را وداع گفت.

 مرحوم آیت الله حاج سید عبدالرسول شریعتمداری جهرمی، فرزند حجت الاسلام والمسلمین میزرا سید محمّد علی شریعتمداری (مشهور به حاج فاضل)، متولد 1308 شمسی (1348قمری) جهرم دارای تحصیلات عالی حوزوی در شهرهای جهرم، شیراز، قم و نجف اشرف تا درجه ی رفیع اجتهاد بوده است از جمله اساتید ایشان در جهرم آیت الله سید ابراهیم حق شناس، حجج اسلام شیخ عطاالله حقدان، سید ابوالقاسم مهدوی، شیخ محمّد نمازی، سید محمّد احمدی و در شیراز آیت الله شیخ ابوالحسن حدائق بهره برده است.

 این عالم ربانی در قم، از محضر حضرات آیات مطهری، شیخ مرتضی حائری، سید محمّد محقق داماد، شهید صدوقی، علامه طباطبایی و آیات عظام بروجردی، گلپایگانی، امام خمینی(ره) و منتظری بهره مند شده و در نجف اشرف نیز، از محضر آیات عظام میرزا هاشم آملی، سید محسن حكیم و سید ابوالقاسم خوئی استفاده بردند.

آیت الله شریعتمداری جهرمی با بهره گیری از استعداد و ذكاوتی ذاتی به مقام والای اجتهاد نائل آمده و از آیت الله العظمی میرزا هاشم آملی، مفتخر به دریافت اجازه اجتهاد شد و از آیات عظام خوئی و محقق داماد و شیخ آقا بزرگ تهرانی اجازاتی دریافت نمود.

آیت الله شریعتمداری نوه دختری آیت الله العظمی سید عبدالحسین نجفی لاری و داماد حجت الاسلام والمسلمین سید یحیی نجفی (روانبخش) بود.

این روحانی جلیل القدر در شهر مقدس قم سكونت داشت و سالی چند ماه به زادگاه خویش جهرم آمده و محل اقامه جماعت ایشان در مساجد حاج عبدالله، بهارستان و حاج آقا علی در كوی دشتاب بود.

از آثار وی:

1- "نخبةالبیان فی تفصیل سیدة النسوان"، الكلمات الغراء فی خصائص فاطمة الزهرا(س)، به عربی.

2- "الاجتهاد و الاخبار"، به عربی و به مناسبت كنگره جهانی هزاره شیخ مفید.

3- اثنتا عشرة رساله فی القواعد التفیسریه و الفقهیه

4- شرح بر كتاب المهذب البارع قاضی ابن البراج طرابلسی.

5- مقاله "الجهاد من المهد الی اللهد"، به عربی، در باره  جدّ خود آیت العظمی سید عبدالحسین نجفی لاری جهرمی در كتاب مجموعه مقالات كنگره بزرگداشت آیت الله العظمی نجفی لاری.

6- مقاله "غیبت الامام مهدی(ع) بین النصوص و النقود" به عربی، درج در مجله علوم الحدیث.

7- "قاعدة الجب"، به عربی و به مناسبت كنگره بزرگداشت دویستمین سالگرد میلاد شیخ مرتضی انصاری.

 تقریرات:

1- تقریرات دروس خارج آیت الله بروجردی.

2- كتاب حج.

3- كشف البیان.


 

اساس جریان انحرافی حذف روحانیت است‌

 

 

معاون پژوهشی موسسه مطالعات تاریخ معاصر گفت: اساس برنامه‌های انحرافی از گذشته تا امروز، لكه‌دار كردن و حذف روحانیت بوده است.

alt

  موسی حقانی در همایش جریان‌شناسی سیاسی فراماسونری در ایران به تبیین تاریخچه فراماسونری در ایران و جهان پرداخت.
معاون پژوهشی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران، فراماسونری را جریانی نهان‌گرا و نخبه‌گرا دانست و افزود: حفظ اسرار از دستورات موكد این تشكیلات بوده و افشای آن می‌تواند مجازات مرگ در پی داشته باشد.
حقانی با بیان این كه هدف فراماسونرها سلطه یهود بر تمام دنیاست، تاكید كرد: بر خلاف تصور این تشكیلات فقط در غالب جاسوسی در كشورهای مختلف فعالیت نمی‌كند.
وی با عنوان اینكه فراماسونری دارای تشكیلات نظامی و فرهنگی نیز است، ابراز داشت: رویكرد جذب نخبگان موجب شده است كه شخصیت‌های فرهنگی و علمی نیز گاهی در زمینه اهداف فراماسونری حركت كنند.
حقانی از شخصیت‌هایی چون میرزا ملكم‌خان به عنوان جاسوس و مروج فرهنگ غربی نام برد و افزود: افرادی چون تقی‌زاده هر چند به عنوان مورخ مطرح می‌شود، اما با شخصیت پیچیده‌ای كه داشت به عنوان جاسوس فراماسونرها انجام وظیفه می‌كرد.
معاون پژوهشی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران با بیان تاریخچه‌ای از تشكیل فراماسونری گفت: نخستین بار این تشكیلات به وسیله الیگارشی یهودی در قرن هیجدهم میلادی در انگلیس با ادعای آموزش طریقتی فلسفی برای تربیت انسان بنیان نهاده شد.
وی با بیان اینكه فراماسونری ریشه وحیانی ندارد، عنوان داشت: در دنیای كنونی با توجه به اینكه این جریان ادعای تربیت از طریق فلسفه و اخلاق را دارد می‌تواند به عنوان آیین جدیدی مطرح شود.
حقانی افزود: به گفته خود فراماسونرها این جریان در آغاز با رونق كسب و كار معماران و بنایان در قرون وسطی شكل گرفته ‌و به تدریج در سال‌های بعد از آن با ورود افراد غیر‌متخصص این فن به عنوان یك حزب فلسفی به فعالیت خود ادامه داده است.
وی ادامه داد: برخی از ماسون‌ها حتی حضرت آدم و حضرت سلیمان را به عنوان نخستین سران فراماسونری معرفی كرده‌اند.
این مورخ تاكید كرد: اما به عقیده ما بعید است كه چنین تشكیلات مخوف جهانی كه ادعای رهبری جهان را دارد، از یك صنف عادی شامل معماران به وجود آمده باشد.
معاون پژوهشی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران با اشاره به اصول و مرام فراماسونری، یكی از فرقه‌های موثر بر این جریان را آیین «كابالا» برشمرد و بیان داشت: یهودیان كابالا را به عنوان عرفان یهودی معرفی می‌كنند اما در واقع این آیین ریشه در تفكرات اومانیستی و شیطان‌پرستی یونان و مصر باستان دارد.
وی گفت: كابالیسم رویكردی انسان‌گرایانه و مادی به جهان دارد و قوم بنی اسرائیل با مهاجرت به مصر با این تفكرات آشنا شدند و همین زمینه فكری موجب گوساله‌پرست شدن آنان در زمان غیبت حضرت موسی (ع) شد.
حقانی از شهسواران معبد به عنوان افرادی نام برد كه تاثیر زیادی بر روی جریان فراماسونری داشته‌اند و عنوان داشت: این‌ها گروه‌هایی از شوالیه‌ها بودند كه در آغاز برای دفاع از زوار بیت المقدس تشكیل شدند ولی به تدریج به وسیله آشنایی با كابالا و دارا بودن قدرت اقتصادی و سیاسی به شیطان‌پرستی روی آوردند تا جایی كه به واسطه اعمالشان توسط كلیسای كاتولیك محكوم و اعدام شدند، اما بقایای آنها به اسكاتلند مهاجرت كرده و در سایه قدرت پادشاه این كشور به فعالیت مشغول شدند.
این مورخ در ادامه از مسیحیان یسوئی و شیطان‌پرستان به عنوان دیگر عوامل موثر بر فراماسونری نام برد و اظهار داشت: در اوایل قرن هجدهم با روی كار آمدن خانواده‌های یهودی چون خاندان ‌هاپسبورگ این تفكر در اروپا شكل می‌گیرد كه برای غلبه بر تمام انگلیس باید تشكیلاتی را سازماندهی كرد كه همه طبقات اجتماعی قادر به فعالیت اجتماعی در آن باشند.
وی با برشمردن اصول فراماسونری بیان داشت: یكی از اصول این جریان، اومانیسم برگرفته از شیطان‌پرستی برای مقابله با ادیان است كه شامل دو گروه می‌شود؛ گروهی كه نه خدا را قبول دارند و نه چیزی را به نام دین و گروهی كه با قبول وجود خداوند منكر هرگونه آیین آسمانی هستند كه این گروه با عنوان مكتب «دئیسم» مشغول فعالیت شدند.
حقانی سكولاریسم و پلورالیسم را از دیگر اصول جریان فراماسونری دانست و تاكید كرد: عدم دخالت دین در زندگی اجتماعی و سیاست و همچنین قانع نبودن به هیچگونه اصلی به ویژه در حوزه معرفتی از نتایج این دو اصل است.
این مورخ افزود: هم اكنون نیز در ایران عده‌ای با عنوان كم رنگ شدن اسلام به رواج تفكر اومانیستی می‌پردازند.
وی شیطان‌پرستی و رواج سحر و جادو در بین یهود را عاملی در زمینه ایجاد فراماسونری بیان كرد و ابراز داشت: خداوند در سوره بقره به رواج سحر و جادو در میان این قوم اشاره كرده است.
معاون پژوهشی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران، جهان‌گرایی را از ویژگی‌های جریان فراماسونری دانست و اظهار داشت: فراماسونری برای تسلط بر تمام جهان تاسیس شده و تمام فراماسون‌های دنیا بر اساس این اصول با یكدیگر مرطبتند.
حقانی در ادامه به تاریخ فراماسونری در ایران پرداخت و بیان داشت: خسارت زیادی از جانب یهودیان تازه مسلمان نظیر میرزا ابوالحسن ایلچی كه مورد حمایت انگلستان و یكی از نخستین فراماسون‌های ایران است به كشور وارد شد.
وی گفت: همزمان با ایران در عثمانی نیز افرادی چون آتاتورك كه از یهودیان تازه مسلمان بود به ترویج غرب‌گرایی پرداخت.
این مورخ سرگوراوزلی را یكی از جاسوسان انگلستان در ایران برشمرد و خاطرنشان كرد: این شخص با دو ماموریت مهم از طرف پادشاه وقت انگلستان به ایران آمد و توانست بسیاری از اطرافیان فتحعلی شاه را وارد تشكیلات فراماسونری كند.
حقانی با اشاره به جنگ‌های ایران و روسیه تصریح كرد: در این زمان تشكیلات فراماسونری به ایجاد بحران در كشور مشغول بودند و تلاش‌های افرادی چون عباس میرزا و قائم مقام را كه با استفاده از حكم جهاد علما به پیروزی‌هایی در جنگ نائل شده بودن خنثی ساختند.
وی عنوان داشت: با تلاش جریان فرماسونری، ایران رو به سوی انگلیس به عنوان همپیمان خارجی آورد كه این كشور نیز بعد از مدتی بنا به مصلحت‌های خود ایران را مجبور به آتش بس و امضای قرادادهای ننگین گلستان و تركمانچای كرد.
معاون پژوهشی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران لژ اعظم ماسون‌های زرتشی را از دیگر جریان‌های ورود این تفكر از هند به ایران برشمرد و افزود: خیانت ماسون‌ها به ایران شامل اسلام‌ستیزی همراه با گسترش فرهنگ باستان‌گرایی است.
این پژوهشگر تاریخ، لژهای ماسونی عثمانی را نیز از جریاناتی دانست كه در ایجاد تشكیلات فراماسونی در ایران موثر بودند و خاطرنشان كرد: فرقه‌سازی و نشر كتاب‌هایی در رابطه با ملی‌گرایی از فعالیت‌های موثر این جریان در ایران بود كه زمزمه‌های ایرانی‌گری و ملی‌گرایی حال حاضر نیز در همین راستا است.
وی از مرجعیت شیعه به عنوان سدی محكم در برابر این جریانات یاد كرد و گفت: ورود روحانیون به مشروطه نیز برای مقابله با استعمار كشورهای خارجی صورت گرفت.
حقانی ادامه داد: مسائلی چون تحریم تنباكو توسط میرازی شیرازی، مقابله با تاسیس فراموشخانه و ایستادگی در برابر امضای قرارداد 1919 به وسیله شهید مدرس نمونه‌های بارز مقابله روحانیون و مرجعیت شیعه در برابر انحرافات است.
وی در ادامه به بحث در رابطه با جریانات انحرافی اخیر پرداخت و ابراز داشت: ریشه جریان انحرافی از نظر فكری به شیخیه و اخباریه باز می‌گردد.
حقانی اساس برنامه‌های انحرافی را از گذشته تا امروز، لكه‌دار كردن و حذف روحانیت برشمرد و افزود: این افراد اكنون نیز با ادعای حمایت از رهبری سعی در مقابله با مرجعیت دارند.
این پژوهشگر تاریخ عنوان داشت: این افراد گاهی پایان دوره اسلام‌گرایی را اعلام كرده و گاهی دیگر به مرجعیت شیعه به بهانه اینكه اسلام واقعی با اسلام عرضه شده توسط مراجع متفاوت است، حمله می‌كنند.
وی از اعلام زمان ظهور به عنوان یكی دیگر از ابزارهای جریان انحرافی نام برد و خاطرنشان كرد: اصل رابع در شیخیه و وجود باب در فرقه بابیه نیز در راستای دور كردن مردم از مرجعیت صورت گرفت.
این مورخ گفت: در حال حاضر نیز زمزمه‌هایی مبنی در دریافت دستورات از امام عصر و وجود باب در این زمینه بیان می‌شود كه امیدواریم اصلاح شوند و اگر نشدند بزرگان كشور باید دست به كار شوند.
وی با بیان اینكه جریانات انحرافی به وسیله جذب نخبگان در صدد حذف روحانیت و بزرگان دینی است، گفت: مطرح كردن باب و ارتباط با امام زمان زمینه ادعای الوهیت و وقوع قیامت در فرقه بابیه بود.
حقانی در پایان خاطرنشان كرد: اندیشه‌هایی چون لیبرالیسم و بابیگری سعی در برچیدن شریعت داشتند كه اگر مقاومت مرجعیت شیعه نبود، اكنون اثری از اسلام و تشیع وجود نداشت.


این عده از گروه انحرافی هم منحرف‌ترند

آیت الله علم الهدی:

عضو خبرگان رهبری با تاکید بر سکوت عده‌ای به خاطر مسائل دنیوی در قضیه جریان انحرافی گفت: کسانی هستند که فساد را می‌دانند و برای حفظ دنیا و مقام خود سکوت می‌کنند، اینان خودشان از این جریان منحرف‌تر هم هستند.

به گزارش فراپرس به نقل از فارس، امام جمعه مشهد گفت: جریان انحرافی در حدی نیست که برای نظام و انقلاب خطری به وجود بیاورد.

آیت‌الله سید احمد علم الهدی در دیدار اعضای مجمع نمایندگان خراسان رضوی اظهار داشت: این جریان در حال حاظر مبتلا به یک انحراف اعتقادی شده و برخلاف مبانی اعتقادی‌اش حرف می‌زند و حتی در حدی نیست که به عنوان جریان به حساب بیاید.

امام جمعه مشهد ادامه داد: این جریان آن طور نیست که بخواهد بماند و حتی طوری صحبت می‌کند که انحراف بیانی‌اش هویدا است با توجه به اینکه به انبیای الهی هم توهین شده است.

 

التقاط فكری جریان انحرافی...!

nedakarton148

 

اگر هوا خنک شد در ایران رستاخیز می کنیم

 سرلشکر روحانی مدیر گروه نظامی سیاسی عقاب ایران در برنامه زنده در شبکه اندیشه گفت: اگر دمای هوا برای نیمه دوم شهریور تا نیمه اول مهر پایین باشد و هوا خنک http://jamnews.ir/Images/News/Smal_Pic/19-3-1390/IMAGE634432523250000000.jpgشود روز رستاخیز را در این ایام اعلام و به ایران خواهد آمد.

  در برنامه زنده ای از شبکه اندیشه که با حضور مدیر شبکه آقای فروزنده برگزار شد میهمان برنامه سرلشکر روحانی بودند وی در صحبتهای خودش بیان داشتند که آمدن او و گروه نظامی سیاسی عقاب ایران به مناسبت روز رستاخیز بستگی به شرایط آب و هوا دارد و باید در هوای خنک و بین پانزده شهریور تا پانزده مهر باشد.
نکته ای که از صحبتهای سرلشکر فهمیده می شود این است که در این ایامی که برای آمدن به ایران تعیین کرده اند بایستی پس از پاییز باشد. بنابراین برای تحقق وعده وی بایستی پس از پاییز امثال سرلشکر روحانی را بررسی کرد و جوجه ها را شمرد. بنا براین آمدن گروه عقاب و سرلشکر روحانی به ایران برای همیشه منتفی است.

ولی اگر گروه عقاب ایران مایل باشندمی توانند به یکی از کشورهای اروپایی یا کشورهایی که در سیبیری هستند و دمای هوا ی این کشورها بیشتر اوقات خنک و زیر پانزده درجه است سفر کنند ایشان از هم اکنون می توانند آماده پرواز شوند و برای همیشه به این کشورها سفر کنند.

 

دردناک ترین واقعیت، بومی بودن انقلاب اسلامی ایران است

 
کارشناس شبکه ضدانقلابی اندیشه ضمن اذعان به اینکه انقلاب اسلامی ریشه در بینش و فرهنگ ایران دارد، بومی بودن آن را از دردناک ترین واقعیات دانسته و به ادعای http://jamnews.ir/Images/News/Smal_Pic/19-3-1390/IMAGE634432514868281250.jpgکسانی که انقلاب ایران را یک توطئه انگلیسی خوانده بودند واکنش نشان داد و آن را تفسیری غیرواقع بینانه دانست.

 کارشناس شبکه ضدانقلابی اندیشه به اظهارات مدیر این شبکه که در قالب سؤالی مدعی شد «با توجه به اینکه انگلیس در حوزه های علمیه قم حضور فعال داشته است آیا این کشور الهام بخش [امام] خمینی بوده است؟»، واکنش نشان داده و دور بودن از واقعیت را نتیجه این تحلیل های دور از واقع عنوان کرد.
وی در جواب این ادعا اذعان کرد: «وقتی از راه تحقیق و واقع بینی نمی توانیم یک تفسیر و بینشی نسبت به واقعیت داشته باشیم به آن نسبت خارجی می دهیم.»
وی افزود: «سؤال این است که آقای خمینی چه نفعی برای انگلیس داشته است که این کشور بخواهد به [امام] خمینی کمک کند. اگر انگلستان در تحولات ایران دخالت داشت می بایست یک دست آوردی برای آن ها داشته باشد. دستاورد دولت انگلستان از انقلاب ایران چه بوده است؟ هیچ. جز اینکه رابطه ای نداشته اند.»
کارشناس این شبکه لس آنجلسی «بومی بودن انقلاب اسلامی را از دردناک ترین واقعیات انقلاب ایران دانسته» و گفت: «اگر بخواهیم عبرت بگیریم باید به بومی بودن این تحول توجه کنیم و در واقع برای پیدا کردن دلایل آن به چیزی که اتفاق افتاده است توجه کنیم نه اینکه عوامل و دلایل انقلاب ایران را در خارج از بینش و فرهنگ ایران دنبالش بگردیم.»
وی در بخش دیگر از صحبت هایش [امام] خمینی را پایه گذار سیاست نه شرقی و نه غربی دانسته که در جمهوری اسلامی نهادینه شده است و اذعان کرد: «بسیار بعید است که این سیستم تغییر اساسی در روابط خارجی خودش انجام دهد البته اگر بخواهد این کار را بکند ماهیت رژیم تغییر خواهد کرد.»
وی در پایان با اذعان به اینکه کشورهای خارجی نمی توانند حکومت ایران را تغییر دهند گفت: «فروپاشی جمهوری اسلامی تنها از درون صورت خواهد گرفت.»

 

سی ان ان: آمریکا اکنون با حکومتی مستحکم در ایران روبرو است

 


شبکه سی ان ان با اذعان بر اینکه آمریکا نتوانست از اختلافات اخیر مسئولان در ایران بهره ای ببرد، گزارش داد: «به خاطر هم فکری مسئولان جمهوری اسلامی،
http://jamnews.ir/Images/News/Smal_Pic/19-3-1390/IMAGE634432502817812500.jpgآمریکا اکنون با حکومتی مستحکم در ایران روبرو است و این برای آمریکا خوب نیست».

  شبکه سی ان ان، «یکی از کارمندان اسبق سیا که تحلیلگر مسائل سیاسی هم هست بر این باور است که ارتباط های محکمی در حکومت ایران وجود دارد و آمریکا نتوانسته از اختلافات اخیر بین مسئولان جمهوری اسلامی بهره ای ببرد».
در ادامه این گزارش آمده است: «به خاطر هم فکری مسئولان جمهوری اسلامی، آمریکا اکنون با حکومتی مستحکم در ایران روبرو است و این برای آمریکا خوب نیست».
سی ان ان افزود: «اختلافات اخیر بین مسئولان ایران واقعیتی بود که اتفاق افتاد اما اکنون روابط آنها بهبود یافته و ایران قدرتمندتر هم شده است».

نظرات() 
What is distraction osteogenesis?
دوشنبه 16 مرداد 1396 04:47 ق.ظ
This is my first time pay a quick visit at here and i am actually impressed
to read everthing at one place.
http://lilifradette.hatenablog.com
دوشنبه 16 مرداد 1396 03:26 ق.ظ
When some one searches for his essential thing, therefore he/she wishes to be available that in detail, therefore that thing is maintained
over here.
How do you get rid of Achilles tendonitis?
شنبه 14 مرداد 1396 09:24 ب.ظ
I do trust all the concepts you've offered in your post.
They are very convincing and can certainly work.
Still, the posts are very brief for beginners. May you please lengthen them a bit from subsequent time?
Thanks for the post.
industrioussing95.page.tl
جمعه 13 مرداد 1396 04:58 ب.ظ
This is my first time go to see at here and i am actually happy to read everthing at one place.
http://leannarookwood.hatenablog.com
شنبه 7 مرداد 1396 01:23 ب.ظ
Hi, I do believe this is an excellent web
site. I stumbledupon it ;) I am going to return once again since I saved as
a favorite it. Money and freedom is the greatest way to change, may you
be rich and continue to guide others.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :