تبلیغات
صاحبان سبز - هدف از تشكیل اتاق فكر مقابله با جنگ نرم است

صاحبان سبز

هدف از تشكیل اتاق فكر مقابله با جنگ نرم است

هدف از تشكیل اتاق فكر مقابله با جنگ نرم است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رودهن هدف از تشكیل اتاق فكر را استفاده از ظرفیت تمام دستگاه‌ها دانست و گفت: به منظور اجرای فعالیت‌های فرهنگی و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت باید در مقابل جنگ نرم دشمن برنامه‌ریزی شود.

 غلامحسین حیدری ‌در دیدار با آیت‌الله مصباح‌یزدی اظهار داشت: دانشگاه آزاد با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در ماه رمضان سال گذشته در خصوص جنگ ‌نرم اتاقی به نام اتاق فكر تشكیل داده است.
وی با اشاره به تعابیر مقام معظم رهبری در مورد اساتید و دانشجویان عنوان داشت: مقام معظم رهبری اساتید دانشگاه را فرماندهان جنگ ‌نرم و دانشجویان را افسران این جنگ نامیدند و به همین منظور روسای دانشگاه‌های تهران، بسیج و سپاه اقدام به تشكیل اتاق فكر كردند.

* تشكیل اتاق فكر در راستای تبیین فرهنگ ایثار و شهادت است
رئیس دانشگاه آزاد رودهن هدف از تشكیل اتاق فكر را استفاده از ظرفیت تمام دستگاه‌ها دانست و بیان داشت: تشكیل اتاق فكر به منظور اجرای فعالیت‌های فرهنگی و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.
وی گفت: در مدت 10 ماه از فعالیت اتاق فكر 11 جلسه برگزار شده است كه اساسنامه با موافقت اكثریت افراد تصویب شده است.
حیدری با اشاره به فتنه‌های اخیر در كشور عنوان داشت: اگر در حوادث اخیر دانشگاه‌های تهران سربلند و پیروز در مقابل دسیسه‌های بیرون آمد به دلیل اتاق فكر و وحدت و همدلی میان اعضای آن بود.
وی خاطر‌نشان كرد: در جنگ نرم دشمن افسران و فرماندهان این جنگ در كنار هم قرار گرفته‌اند تا با برنامه‌ریزی برای آینده با این هجمه دشمن مقابله كنند.         

   
بازاری‌ها بهتر است با دولت همكاری كنند
   
بازاری‌ها بهتر است با دولت همكاری كنند

امام جمعه اصفهان:
بازاری‌ها بهتر است با دولت همكاری كنند
امام جمعه اصفهان گفت: دولت چند سال است كه مشكلات بازاری‌ها را بررسی می‌كند؛ بازاری‌ها بهتر است با دولت همكاری كنند تا تحول عظیم اقتصادی انجام گیرد و مسیر توسعه كشور هموارتر شود.به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به سخنان یك روحانی شیعه لندن‌نشین در اهانت به نمادهای مقدس اهل سنت اظهار داشت: این سخنان تفرقه‌انگیز تنها منجر به خوشحالی دشمنان اسلام شده بود كه خوشبختانه با فتوای هوشمندانه رهبری این توطئه دشمنان جهان اسلام نیز خنثی شد.امام جمعه اصفهان با اشاره به تقدیر و تشكر علمای اهل سنت از این فتوا و استقبال از این فتوا توسط برخی سران كشورهای عربی تصریح كرد: عكس‌العمل‌هایی كه نسبت به این فتوا نشان داده شد بسیار گسترده بود به طوری كه بعضی از سران كشورهای عربی با نوشتن نامه به رهبری وی را شایسته رهبری امت اسلامی دانستند.نماینده ولی فقیه در اصفهان با اشاره به طرح تحول اقتصادی و مالیات بر ارزش افزوده افزود: تحولات اقتصادی كه دولت برنامه‌ریزی كرده و مجلس و رهبری هم آن را تایید كرده‌اند تنها راه توسعه اقتصادی كشور است.وی اظهار داشت: اگر می‌خواهیم به توسعه اقتصادی دست یابیم باید در این مسیر قدم بگذاریم و با مشكلاتش هم روبه‌رو شویم.         

   
2 راهکار اصلاح طلبان برای بازسازی
   


2 راهکار اصلاح طلبان برای بازسازی

اخبار بدست آمده حکایت از آن دارد که جبهه دوم خرداد در راستای بازسازی خود محورهای چندی را در دستور کارقرار داده است.

این جریان گرچه با اعلام جدا ساختن مسیر اصلاحات وفرقه سبز فعالیت های خود را شتاب بخشیده اما نگرانی عمیق نسبت به آن چه که از دست دادن حامیان مشترک با فرقه سبز اعلام شده موجب گردیده تامل و تعمق لایه به لایه مورد تاکید آن قرار گیرد.
در همین راستا تلاش برای مهندسی مواضع ،جذب نرم حامیان،اصالت بخشیدن به حرکتهای اصلاحی به جای حرکت های انفجاری، یکی از محورهای مورد تاکید در این زمینه بوده است.
جداساختن سران اصلاحات ازبرخی پرونده ها و تلاش برای خارج کردن آنان از سایه فتنه سال 88 و مدارک بدست آمده در طول حاکمیت اصلاح طلبان نیز بخش دیگری از دستور کار اصلاح طلبان می باشد.
در این زمینه گفته می شود 2 راهکار پیشنهاد و برای عملیاتی ساختن در حال انجام است.
پیشنهاد اول در این زمینه طرح مسائل حاشیه ای و فرعی – اصلی کردن موضوعات برای گم شدن و کمرنگ ساختن اسناد بدست آمده است.طرح برخی موارد کلی و بیان مسائل فرعی از جمله مسائلی است که طی هفته ای اخیر سخت مورد تاکید این جریان می باشد تا اذهان عمومی پرسش اصلی درباره تلاش آنان برای براندازی نرم،ارتباط با بیگانگان،دریافت کمک های مالی ازبرخی کشورهای خارجی،تلاش هدفمند برای به آشوب کشیدن انتخابات،بهره گیری از مقدورات و تمهیدات خارج از کشور برای پیشبرد اهداف خود و...را به محاق فراموشی بسپارد.
در این راهکار صدور بیانیه های مختلف،سخنرانی های متعدد،طرح شکایت و ایراد شبهه هزمان با فعالیت های تبیینی درباره عملکرد اصلاح طلبان بخشی از راهکارهای در حال انجام است.
راهکار دوم اما طبق گفته سران اصلاح طلبان«مشغول سازی سیستم» می باشد.گفته می شود تلاش برای ضریب دادن به گفته ها،مواضع و تلاش های موسوی و کروبی و اتاق فکرهای خارج از کشور در دستور کا ر رسانه ها و برخی شخصیت های میانی اصلاح طلبان قرار گرفته تا علاوه براینکه موسوی و کروبی به عنوان مساله اصلی مقابله با فتنه مطرح و به آن مشغول شوند از دیگر سو سیستم فضای پرداختن به محورهای هدف گذاری شده توسط جریان اصلاحات را از دست داده و ظرفیت این جریان از نقدهای احتمالی مصون بماند.         

   
دختری که پاداش زیارتش بهشت است
   
دختری که پاداش زیارتش بهشت است

دختران با حجاب ایرانی در ایتالیا با پوششی که سر و صدا به پا کرد- (-عکس)

اول ماه ذی القعده سالروز میلاد کریمه‌ای ‌است که امام جواد(ع) ثواب زیارتش را بهشت عنوان کرده که الگویی نیکو برای دختران است.

در مدینة‌النبی ولوله‌ای است. کوی بنی‌هاشم حال و هوای دیگری دارد، در خانه امام موسی‌کاظم(ع) خبر‌هایی است، پس از ساعاتی صدای نوزاد در درون خانه می‌پیچد و کودکی چشم به جهان می‌گشاید. خواهر و برادران با شوق گرداگرد نوزاد تازه متولد شده را فرا می‌گیرند پدر، نوزاد را در آغوش می‌گیرد و با نگاه به چشمان معصوم کودک، وی را معصومه(س) خطاب می‌کند.

در این میان یکی از برادران کودک از همه خوشحال‌تر است او که 25 سال سن دارد کودک را از آغوش پدر گرفته و به چهره وی خیره می‌شود. می‌داند که سال‌ها بعد که جور زمان و حاکمان، وی را از مدینه رهسپار طوس خواهد کرد همین کودک به شوق دیدار وی رنج سفر می‌پذیرد و به دنبال برادر رهسپار می‌شود.

پس از دو دهه از این روز فرخنده این کودک بانویی شده است که در کرامت و علم و فضیلت سرآمد بانوان مدینه است، ولی دوری برادر، وی را بی‌تاب کرده است، عزم هجرت می‌کند و برای دیدار برادر راهی طوس می‌شود.

23 ربیع الاول سال 201 هجری قمری، در شهر قم ولوله و شور و هیجان نمایان است، مردم با شوقی وصف ناپذیر یکدیگر را از آمدن بانویی با خبر می‌کنند که قطعه‌ای از بهشت را برای دیارشان به ارمغان می‌آورد «بانویی می‌آید» بانگی درکوچه و بازار پیچیده، بوی اسفند و گل و گلاب همه جا را فرا گرفته است. بی‌خبران از باخبران در شگفتند «چه کسی می‌آید؟»، گفته می‌شود: «خواهر امام رضا(ع) می‌آید».

همه از خانه و کاشانه خود بیرون آمده‌اند، پیر و جوان و زن و مرد با هیجان به سمت خارج شهر در حرکتند شهر برای آمدن بانویی مهیا شده است که معصومه(س) می‌خوانندش. گرد و غباری از دور نمایان می‌شود و هلهله زنان پایان انتظار را خبر می‌دهد «معصومه(س) آمد».

کجاوه‌ای از دور نمایان می‌شود و هرکس سعی دارد تا خود را به آن نزدیک کند و چشم‌های خود را با نورانیت این بانو نورباران کند. چه شوقی در میان این مردم است! بانوی آب و آیینه شهر قم را نور باران کرده است، سران شهر، هر کدامشان سعی دارد تا افتخار میزبانی این بانو را داشته باشد اما معصومه(س) بیت‌النور را سنگفرش گام‌های فرشته گونه‌اش می‌کند و این مکان مقدس، 17 روز شاهد نجواهای نیمه شب معصومه(س) با خدای خود و دلتنگی وی برای برادرش می‌شود.

بیماری امان معصومه را بریده است و او تنها به این امید دارد که بتواند با رهایی از بستر بیماری خود را به برادر غریبش در طوس برساند اما افسوس که پس از 17 روز معصومه(س) به آسمان پرکشید و رضا(ع) غریب الغربای شهر طوس شد. اما همین اقامت نه چندان طولانی، کویر قم را شهره آفاق کرد.

سال‌هاست که این شهر وامدار حضور بارگاه ملکوتی این بانوی بزرگوار است. کویر تفت دیده قم سال‌ها است که سیراب وجود حضور معصومه(ع) است و قم به برکت وجود آن حضرت شهر فقاهت، علم و اجتهاد شد. دیر زمانی است که تشنگان علم و فقاهت راهی این دیارند تا در جوار این بانوی بزرگوار، علم را به بند کشند و هر ساله خیل عاشقان و زائران نیز رهسپار این دیارند تا دل‌های خود را به ضریحی گره بزنند که بوی دختر پیامبر را می‌دهد.

صدیقه توسلی یکی از دختران این دیار و زائر حرم حضرت معصومه(س) است که با چشمانی اشک آلود آمده تا درد دل‌های خود را با این بانوی بزرگوار زمزمه کند. از احساس او نسبت به حضرت معصومه(س) سئوال می‌کنم. گرچه در عمق نگاهش پاسخ سئوال‌هایم را می‌گیرم و او انگار که منتظر سئوال من باشد پاسخ می‌دهد از یکی از روستاهای اصفهان به شوق زیارت حرم حضرت معصومه(س) راهی شهر قم شده و با اینکه 7 ساعت در راه بوده، عشق زیارت حضرت معصومه(س) خستگی راه را برایش بی‌معنا کرده است. از دعاها و زمزمه‌هایش سئوال می‌کنم و او ادامه می‌دهد که مادرش 2 سال پیش از امام رضا(ع) شفا گرفته است و آنها دلشان می‌خواسته که امسال دوباره به پابوس امام رضا(ع) بروند اما چون برایشان مقدور نبوده به زیارت خواهرش در قم آمده‌اند.

وی در ادامه از بیماری سرطان دایی خود تعریف می‌کند و می‌گوید: مادرم از امام رضا(ع) شفا گرفت اما دایی‌ام هنوز بیمار است و من آمده‌ام تا شفای او را از حضرت معصومه(س) بخواهم و در کنار آن از بی‌بی درخواست کنم که همه بیماران را شفا بدهد.

صدیقه با اشاره به اینکه هیچکس نباید از ائمه نا امید شود، ادامه می‌دهد: من مطمئن هستم اگر دعاهایمان هم مستجاب نشود خداوند صبری به ما می‌دهد که بتوانیم تحمل کنیم، هیچکس درهیچ شرایطی نباید حتی ناامیدی از درگاه ائمه را به زبان خود جاری کند.

از او درباره فضایل و الگو‌گیری از حضرت معصومه(س) هم سؤال می‌کنم و او با مکثی نسبتا طولانی پاسخ می‌دهد: رعایت عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر به شیوه صحیح که به نظر من سرچشمه همه کارها است می‌تواند بهترین الگو پذیری از حضرت معصومه(س) باشد و من خود سعی کرده‌ام که این شاخصه را در زندگی خود پیاده کنم که شاید از این طریق بتوانم به نحوی خود را به حضرت معصومه(س) نزدیک کنم.

فاطمه از دیگر دخترانی است که برای زیارت به حرم حضرت معصومه(س) آمده است. وی نیز یکی از زوار است که از شهر شیراز به قصد سفر به تهران همراه با خانواده خود راهی شده‌اند اما هم اکنون در قم و در حرم حضرت معصومه(س) هستند.

وی می‌گوید: ما به قصد خرید برای مراسم عروسی از شیراز به تهران آمدیم و قرار نبود که راهی شهر قم شویم اما حضرت معصومه(س) ما را طلبید و ما از تهران سری به شهر قم زدیم و بسیار خوشحال هستم و احساس می‌کنم که واقعا حضرت معصومه(س) ما را طلبیده است که ما در مسیر خود در قم مانده‌ایم.

وی به راز و نیازهای خود با حضرت معصومه(س) اشاره می‌کند و می‌گوید: با توجه به اینکه سفر به قم ناگهانی بود واقعا نمی‌دانم که چه چیزی از حضرت معصومه(س) بخواهم اما هم اکنون که در جوار بارگاه ایشان هستم بسیار آرامش داشته و خوشحالم.

از وی خداحافظی می‌کنم و به سمت ضریح حرم رهسپار می‌شوم، چه شوقی در این مردم است، عده‌ای از بانوان ایستاده زیارتنامه به دست دارند با چشمانی اشک آلود در حال خواندن زیارتنامه هستند و عده‌ای دیگر دست به سینه نگاه خود را به ضریح دوخته‌اند و انگارگمشده خود را پس از سال‌ها یافته باشند در حال درد دل با حضرت معصومه(س) هستند. عده‌ای دیگر نیز در میان این همه جمعیت نماز اقامه می‌کنند و من نیز به دنبال سوژه‌ای دیگر برای مصاحبه‌ام.

مینا بسطامی دختری 22 ساله که در گوشه‌ای نشسته و به دیوار تکیه داده است، پوشش او توجه مرا به خود جلب می‌کند، در کنارش می‌نشینم و از حال و هوای زیارت و حرم حضرت معصومه(س) از وی سؤال می‌کنم و او با صداقتی که در چشمان خود دارد پاسخ می‌دهد: اینجا به من آرامش می‌دهد.

وی ادامه می‌دهد: هرگاه در زندگی دچار مشکل می‌شوم و یا خواسته‌ای داشته باشم به حرم می‌آیم و با توجه به اینکه اعتقاد بسیار زیادی به امام رضا(ع) دارم، درد دل‌های خود را با خواهرش در میان می‌گذارم و اگر نتوانم به پابوس امام رضا(ع) بروم اینجا نیز برای من آرامش بخش است و به نوعی خود را نزدیک به حرم امام رضا(ع) می‌بینم و هر وقت که بخواهم به مشهد بروم ابتدا به اینجا می‌آیم و آن هنگام هم که از مشهد باز می‌گردم ابتدا به حرم حضرت معصومه(س) می‌آیم.

 

مینا در پاسخ به سئوالم درباره الگو گرفتن از فضائل و رفتار حضرت معصومه(س) با نگاهی معنا دار به من می‌گوید: شاید نتوانم از لحاظ ظاهری خود را به حضرت معصومه(ص) نزدیک کنم اما سعی کرده‌ام تا با توجه به احادیث و روایاتی که درباره این بانوی بزرگوار است باطن خود را به ایشان نزدیک کنم.

وی ادامه می‌دهد: من خیلی دلم می‌خواهد که از لحاظ ظاهری لااقل بتوانم در حد امکان شبیه آن حضرت باشم اما با توجه به شرایط اجتماع علی‌رغم میل خود رفتار می‌کنم.

وی درباره خواسته‌های خود از حضرت معصومه(س) می‌گوید و ادامه می‌دهد: من هرگاه که خواسته‌ای داشته باشم با زبان بسیار ساده و خودمانی با حضرت معصومه(س) در میان می‌گذارم و چون او نیز یک بانو است احساس می‌کنم که دردهای مرا به خوبی می‌فهمد و در آن هنگام است که احساس سبکی و خالی شدن به من دست می‌دهد و وقتی از حرم خارج می‌شوم احساس می‌کنم سبک‌بال شده‌ام و دیگر هیچ چیز در دلم نیست.

زهرا رحیمی نیز یکی دیگر از بانوانی است که به قصد زیارت و درد دل به حرم آمده است و سخنان خود را این‌گونه آغاز می‌کند: من هر زمان که دلم می‌گیرد و یا در کارم به بن بست می‌رسم برای این که آرام شوم و مشکلم حل شود به حرم حضرت معصومه(س) می‌آیم.

وی ادامه می‌دهد البته گاهی هم در مناسبت‌های مختلف به اینجا می‌آیم تا در این مکان مقدس و روحانی استفاده بیشتری از مراسم‌ها داشته باشم.

زهرا درباره درد دل‌ها و حاجات خود از حضرت معصومه(س) می‌گوید: من تا به حال حاجت‌های بزرگی از بی‌بی حضرت معصومه(س) گرفته‌ام و از بسیاری از افراد دیگر هم شنیده‌ام که حاجت خود را با توسل به حضرت معصومه(س) گرفته‌اند و به خاطر همین است که لقب کریمه اهل بیت(ع) را به وی داده‌اند و حتی در روایات داریم که امام رضا(ع) می‌فرماید: هرکه قبر خواهرم را در قم زیارت کند مثل این است که مرا زیارت کرده است و این نشان می‌دهد که حتی امامان معصوم(ع) هم ارادت خاصی به ایشان داشته‌اند.

وی می گوید: من که واقعا هر وقت بعد از مدتی به حرم می‌آیم و در مقابل گنبد طلایی بی‌بی خم می‌شوم و سلام می‌دهم انگار غم و غصه‌هایم از دلم بیرون می‌روند و به فراموشی سپرده می‌شوند.

اخلاق و کردار حضرت معصومه(س) بهترین الگو برای دختران و زنان است

تولیت آستانه مقدسه حرم حضرت معصومه(س) درباره حضرت معصومه(س) در گفتگو با خبرنگار مهر در قم این‌گونه بیان می‌کند: حضرت معصومه(س) از فضایل علمی و اخلاقی بسیار بالایی برخوردار بودند و روحیه انقلابی و ولایت پذیری ایشان بود که وی را به دنبال برادر رهسپار مرو کرد تا در کنار ایشان باشد و این بانو می‌تواند نمونه و الگویی برای دختران و بانوان امروز جامعه ما باشد.

آیت‌الله علی اکبر مسعودی خمینی در ادامه به سفرحضرت معصومه(س) اشاره کرد گفت: یقینا هدف این بانوی بزرگوار علاوه بر دیدار برادر، تبلیغی برای نشان دادن مظلومیت خاندان ائمه بوده است که ایشان می‌خواسته‌اند با سفر خود و طی کردن این مسیر و در بین راه به بیان مظلومیت برادر خود و ظلم مأمون اشاره کنند که همین امر موجب شد تا سران ظلم و جور در مسیر ساوه راه را بر ایشان بستند و با همراهان آن حضرت که 400 تن بودند به جنگ پرداخته و عده‌ای را به شهادت رساندند.

تولیت آستانه مقدسه حرم حضرت معصومه(س) ادامه داد: همین روحیه مبارزه طلبانه و انقلابی ایشان باعث شده است که بارگاه این بانوی بزگوار پس از گذشت 1400 سال همچنان محل رفت و آمد خیل عاشقان به خاندان عصمت و طهارت باشد و بسیاری از افراد از اقصی نقاط کشور و حتی جهان به قصد زیارت ایشان به قم رهسپار می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی سؤال می‌کنند که چرا ایشان ازدواج نکرده‌اند بیان داشت: در اسلام آمده است که دختر باید با کسی ازدواج کند که هم کفو وی باشد و ملاک، جنبه اخلاقی و معنوی است نه جنبه مالی و یقینا با توجه به شأن و منزلت حضرت معصومه(س) شخصی که هم کفو ایشان باشد یافت نشده است و دیگر اینکه شاید اگر ایشان ازدواج می‌کرد برای اینکه بتواند برای دیدار برادر خود راهی سفر شود نیازمند اجازه همسر خود بود و دیگر نمی‌توانست تکلیفی را که داشت عمل کند.

وی حضور عالمان برجسته دینی و حوزوی را از جمله برکات حضور حضرت معصومه(س) در شهر قم عنوان می‌کند و می‌گوید: وجود بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت در قم موجب شده است که بسیاری از عالمان در این شهر گردهم آیند و از این شهر، علوم به سایر جهان می‌رود.

آیت‌الله مسعودی خمینی، حوزه علمیه قم را از دیگر برکات حضور این بانوی بزرگوار بیان می‌کند و ادامه می‌دهد: حوزه علمیه قم از دیگر برکات حضور حرم حضرت معصومه(س) در قم است که عالمان و مجتهدان بزرگی همچون آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله گلپایگانی، آیت‌الله خوانساری و امام خمینی(ره) و دیگر بزرگان را درخود پرورش داده است.

مصاحبه به پایان می‌رسد و من از دفتر آیت‌الله مسعودی خمینی خارج می‌شوم و نگاهم به گنبد شفیعه دو عالم خیره می‌ماند. بانوی پاکی و خوبی چگونه می‌توانم شکرگزار نعمت وجود شما باشم. سلامی دوباره می‌کنم و به خیل زائرانی که با شوق زیارت وارد صحن می‌شوند می‌نگرم.

چه غوغایی در دل این افراد است، هریک به‌ اندازه تمام روزهای عمر خود درد دل آورده‌اند و تو چه خوب گوش می‌دهی و آنها را سبک‌بال می‌کنی و من به خود می‌بالم که در این شهر هستم و شاید نه هر روز اما گاهی به شما سر می‌زنم و می‌گویم آنچه را که به دیگران هرگز نخواهم گفت و می‌خواهم از شما آنچه را که برای دیگران و برای خود می‌خواهم.         

   
افشاگری یکی از معتمدین صنوف طلا و جواهر از پشت پرده اعتراض طلا فروشان
   
افشاگری یکی از معتمدین صنوف طلا و جواهر از پشت پرده اعتراض طلا فروشان

یکی از معتمدین صنوف طلا و جواهر بازار تهران پرده از وقایع اخیر در اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و بستن مغازه‌های طلافروشان برداشت.   

این فرد که جزو یکی از معتمدین باسابقه صنف طلا و جواهر بازار تهران به شمار می‌آید، در گفتگو با مشرق گفت: تحریک‌کنندگان اصلی برای بستن مغازه‌های طلافروشان عناصر ضد نظام هستند.

وی ادامه داد: بستن بازار طلا با همکاری عده‌ای از عوامل اتحادیه طلا و جواهر تهران آغاز شد و سپس به وسیله گروه بازرسی اتحادیه به کل طلافروشان تهران سرایت کرد.

این معتمد بازار طلا و جواهر، هدایت‌کنندگان اقدام اخیر برای پائین کشیدن کرکره مغازه‌های طلافروشان را افرادی خودفروخته و وابسته معرفی کرد و گفت: 6 نفر از سران صنف طلا و جواهر شبکه توزیع مدیریتی در کشور به راه انداخته‌اند و متأسفانه با تحریک این شبکه، بسته شدن بازار تهران به سایر شهرستان‌های کشور نیز گسترش یافت.

وی ادامه داد: همزمان با اتفاقات اخیر، دلسوزان نظام و انقلاب و کسبه مؤمن و متعهد صنف طلا و جواهر به صورت خودجوش در کنار هم جمع شدند و گروهی با نام شورای معتمدین طلا و جواهر را تشکیل دادند.

این شورا از روز شنبه 10 مهرماه یعنی یک هفته پس از بسته شدن بازار تهران از بین تعدادی از بازاری‌های تهران انتخاب شده و با حرکتی خودجوش برای خروج از بن‌بست طلافروشان طوماری تهیه کردند.

وی یادآور شد: مضمون این طومار که با امضای این شورای 9 نفره که اعضای آن به ترتیب آقایان باقر ابن‌نصیر، احمد ملک‌محمد، محمود رستمیان، مصطفی رستمیان، سید‌تقی حسینی، صادق کلهر، حسین عزیزیان، محسن فخر موحدی، محمد طلاکار بود تبعیت از رهبری و قانون و درخواست کارشناسی موارد تخصصی خارج از فضای قهرآلود بود.
این معتمد بازار ادامه داد: در همان روز، سه‌شنبه جهت باز شدن بازار تعیین شد و علی‌رغم تلاش گروه 9 نفره (معتمدین صنوف) اطلاعیه‌ای با عنوان اتحادیه طلا و جواهر تهران با شماره 18 در سطح بازار توزیع گردید. در آن اطلاعیه، اتحادیه طلا و جواهر ظاهراً درخواست بازگشایی بازار را داده بود، در صورتی که بر‌اساس اظهار کسبه بازار به دلیل توزیع (اطلاعیه شماره 18 اتحادیه مذکور) بازار عکس‌العمل نشان داده و روز سه‌شنبه بازار مجدداً بسته ماند. (بازگشایی بازار یک روز به تعویق افتاد)

وی ادامه داد: تا با این اقدام پیام قاطعی به افرادی داده باشند که هیچ اقدام مؤثری در جهت مصالح صنف انجام نداده‌اند و صرفاً به اتلاف وقت بدنام کردن صنف در اذهان عمومی و حتی در مقابل نظام پرداخته‌اند.

وی با بیان اینکه شورای معتمدین گروه صنف طلا و جواهر چهارشنبه را برای بازگشایی بازار تعیین کرد. لذا بر‌اساس اظهار منبع مطلع که مسئولیتی در یکی از انجمن‌های صنفی طلا و جواهر داراست، تعدادی از کارگران این صنعت در حال نابودی قرار دارند و مسئولان اتحادیه به جای تقدیر و تشکر از افرادی که شجاعانه به بن‌بست موجود خاتمه دادند، جلسه‌ای را در اتحادیه تهران مقارن بعد از ظهر روز سه‌شنبه 3/7 تشکیل و ضمن دعوت تعدادی معلوم‌الحال از یاران و هواداران خود و همچنین اعضای شورای معتمدین طلا و جواهر (شورای 9 نفره) را که برای بازگشایی بازار پیشگام شده بودند، با رفتارهای ناشایست و زننده هتک حرمت کردند.

اقدام این گروه به قدری خشن و توأم با تهدید بود که حتی افراد حاضر در آن جلسه به هیأت مدیره اتحادیه معترض شدند. لذا شورای معتمدین با این اوضاع ابتدا تصمیم گرفت از دخالت این کار صرف‌نظر کرده و موضوع را رها کند.
وی ادامه داد: اما فردای آن روز یعنی چهارشنبه با پافشاری تعدادی از افراد متعهد و متدین بر تصمیم خود استوارتر شده و مسائل و تهدیدات طرح شده در اتحادیه تهران را نادیده گرفت. این اتفاق به گونه‌ای رخ داد که معتمدین بازار صبح روز چهارشنبه برای بازگشایی بازار اقدام به صدور اطلاعیه شماره 2 صنوف طلا و جواهر کردند.

در هر صورت اغلب مغازه‌های بازار روز چهارشنبه باز شد

وی در ادامه با بیان این که اما شایعه‌پراکنی‌ها و جوسازی‌های برخی از اعضای اتحادیه کماکان ادامه داشت، گفت: شواهد نشان می‌دهد بعد از ظهر روز چهارشنبه برخی از عوامل اتحادیه طلا و جواهرسازی برای ایجاد نفاق در بین صنف طلا و جواهر، اقدام به پخش بروشورهایی در منطقه کریم‌خان کرد. این معتمد بازار اوضاع را این چنین توصیف می‌کند: حدود 50-40 نسخه بروشور در سطح بازار کریم‌خان توسط افرادی معلوم‌الحال (اعضای اتحادیه) توزیع شده بود. در این بروشور آمده بود: در صورت اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده، کل درآمدهای صنف طلافروش باید از فیلتر دولت عبور کند.
این ماجرا با ورود معاون اداره کل مالیات استان تهران و برخی از معتمدین بازار روز چهارشنبه حل و فصل شد. نماینده دولت در روز چهارشنبه با اعلام این که این اظهارات واقعیت ندارد و ‌این بروشورها از جانب سازمان نبوده است، کسبه را توجیه کرد تا مغازه‌های خود را باز کنند.
البته جالب این که در این میان تعدادی از واحدهای صنفی به سرکردگی فردی به نام جلال شریعتی و احمد فتحی اعلام کردند وضعیت تغییر نکرده و مغازه‌ها نباید فعالیت خود را از سر بگیرند.

روز پنجشنبه

مجدداً تعدادی از عوامل متصل به کانون‌های شایعه‌پراکن و خارجی و به ظاهر صنفی تلاش زیادی جهت دلسردی مردم از روند مذاکره بین شورای معتمدین و اتحادیه کشوری و سازمان کردند و در تلاش مستمر جهت بسته نگه داشتن حرکت کردند. وی با بیان این که این گروه که از ابزار قدرتی به نام اتحادیه برخوردار می‌باشند، از تمام امکانات خود جهت بسته شدن مجدد بازار و تخریب شورای معتمدین نهایت استفاده و بهره‌برداری را کردند و اغلب مغازه‌دار‌ها را مجبور ساختند تا مغازه‌های خود را بسته نگه دارند. وی اغلب هدایت کنندگان به اعتصاب بازار را افرادی از خود اتحادیه عنوان کرد و گفت: اینها خودفروخته هستند اما به فضل الهی بازار طلافروشان از روز شنبه فعالیت خود را به طور رسمی آغاز خواهد کرد.

نظرات() 
choc
شنبه 15 اردیبهشت 1397 12:17 ب.ظ
It's amazing to go to see this website and reading the
views of all friends about this piece of writing, while I am
also zealous of getting experience.
http://finleyqtffabdnuz.sosblogs.com
سه شنبه 2 خرداد 1396 07:41 ب.ظ
Hi there I am so happy I found your blog page, I really
found you by accident, while I was looking on Digg
for something else, Anyhow I am here now and would just like to
say many thanks for a fantastic post and a all round exciting
blog (I also love the theme/design), I don't have time to browse it all
at the minute but I have bookmarked it and also added in your RSS feeds,
so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the superb work.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :